Oficiálné stránky obce Likavka

Ocenenia

pečať rozvoja

Aktuálna teplota

22.3.2018 08:41

Aktuálna teplota:

-2.5 °C

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 7
DNES: 377
TÝŽDEŇ: 2325
CELKOM: 330623

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

FSk Likava - Východná (2)

Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Výber jazyka

Obsah

VYUŽITE TOHTOROČNÝ PÔST NOVÝM SPÔSOBOM

Typ: Aktuality
Pôstna krabičkaZačalo pôstne obdobie. Čas, keď sa slobodne rozhodujeme vzdať sa obľúbenej kávy, sladkosti či inej drobnosti. No nie každý si dáva takéto predsavzatie z vlastnej vôle. Ľudia v Afrike žijú po celý rok v chudobe a nedobrovoľnom odriekaní. A práve chudoba sa najdelikátnejším spôsobom dotýka detí. Preto Slovenská katolícka charita organizuje už 7. rok verejnú zbierku – Pôstna krabička pre Afriku, z výnosu ktorej sa podporujú projekty pomáhajúce najchudobnejším deťom v Ugande a Rwande. (Hlavne správy)

Poslaním zbierky Pôstna krabička pre Afriku je pomôcť chudobným deťom v krajinách subsaharskej Afriky. Aj vy sa môžete zapojiť do zbierky a pomôcť svojím pôstnym darom vo forme modlitby alebo finančného príspevku. 

Ak sa počas pôstu rozhodnete vzdať obľúbenej kávy, sladkosti či inej drobnosti a ušetrené peniaze vhodíte do pôstnej krabičky, podporíte vzdelávanie a zdravotnú starostlivosť pre konkrétne deti v Ugande a Rwande. 
 

miska.png

Vašich 50 centov za sladkosť, ktorú si v pôste nekúpite, postačí na poskytnutie stravy pre každé dieťa v našom ugandskom centre na jeden deň.

autobus2.png

1 eurom za vašu kávu v obľúbenej kaviarni môžete zaplatiť chorému ugandskému dieťaťu prepravu domov zo zdravotného strediska a ušetriť mu 3 hodinovú cestu pešo.

krv

Vaše 2 eurá denne počas pôstu nám pomôžu zabezpečiť krvné vyšetrenie na diagnostikovanie malárie pre dieťa z nášho centra v Ugande.

 

Viac o kampani Pôstna krabička pre Afriku sa dočítate aj v tomto článku.


Vytvorené: 20. 2. 2018
Posledná aktualizácia: 20. 2. 2018 07:39
Autor: Správce Webu