Výber jazyka

Obsah

Atletika

Typ: Oznamy školy | Oznamy OcU | ostatné | Kultúra | Aktuality
Na našej škole je šport neoddeliteľnou súčasťou vzdelávania.. Tak ako to býva zvykom, okresné súťaže počas celého školského roka uzatvára „kráľovná športov“ - atletika. Vzbudenie záujmu o aktívny šport a cieľavedomá práca nielen na hodinách telesnej a športovej výchovy, ale aj prostredníctvom športových záujmových útvarov, niekedy aj počas voľných dní, priniesla v tomto roku svoje „plody“.

Okresného kola v atletike, konaného 26. 5. 2017 v športovom areáli ZŠ Zarevúca sa zúčastnilo 20 členné družstvo našej školy (10 žiačok a 10 žiakov). Celkový počet družstiev bol v tomto šk. roku 17, takže konkurencia z celého okresu bola veľká. Hneď v úvode preteku sme sa tešili prvému úspechu. M. Luptáková obsadila 3. miesto v behu na 60 m. Darilo sa nám takmer vo všetkých disciplínach, najlepšie výkony dosiahli žiačky: vrh guľou: M. Drapáčová – 3. miesto, skok do výšky: L. Kluková – 5. miesto, skok do diaľky: D. Řešetková – 5. miesto, hod kriketovou loptičkou: D. Vavríková – 7. miesto, 300 m: L. Klobušiaková – 10. miesto, štafeta žiačok 4x60 m: 6. miesto. Najväčším prekvapením bolo jasné víťazstvo M. Luptákovej v behu na 800 m. Celkovo naše žiačky obsadili 2. miesto, 33 bodov za ZŠ Zarevúca. Spomínané Monikino víťazstvo jej zabezpečilo postup na Krajské kolo v atletike v Rabči, ktoré sa konalo 7. 6. 2017. Monika dosiahla super výsledok, obsadila 5. miesto (v konkurencii žiačok, ktoré sa aktívne venujú atletike).

Ani naši chlapci sa nedali zahanbiť, v konkurencii športovo „silných“ škôl, bojovali ako draci. Krásny úspech dosiahol v skoku do výšky S. Jurík – 2. miesto, výkonom 165 cm. Ďalšie úspešné disciplíny v kategórii chlapcov: skok do diaľky: A. Mušuta – 4. miesto, beh na 300 m: A. Mušuta – 12. miesto, hod kriketkou: M Bomba – 8. miesto, štafeta žiakov 4x 60 m: 9. miesto. Celkové umiestnenie: 10. miesto.

Sme hrdí na naše talenty, treba ich hľadať a venovať sa im. Nemôžem nespomenúť úspech našej najmladšej „hviezdičky“ M. Drapáčovej, ktorá je žiačkou len  5. ročníka a v skoku do výšky dosiahla krásne 12. miesto výkonom 125 cm.

Všetkým zúčastneným patrí gratulácia a poďakovanie za snaživosť, bojovnosť a za vzornú reprezentáciu nielen našej školy, ale zároveň aj obce Likavka.