Oficiálné stránky obce Likavka

Ocenenia

pečať rozvoja

Aktuálna teplota

22.3.2018 08:50

Aktuálna teplota:

-4 °C

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 7
DNES: 382
TÝŽDEŇ: 2330
CELKOM: 330628

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Výber jazyka

Obsah

Marec - mesiac knihy

Typ: ostatné | Kultúra | Aktuality
foto knižnicaUž tradične mesiac marec spájame nielen s príchodom jari, ale i mesiacom knihy. Kniha najväčší priateľ človeka od vynálezu kníhtlače patrí medzi neodmysliteľných spoločníkov mladých či starých. Prečo si Mesiac knihy pripomíname práve v marci?


Mesiac knihy pripomíname od roku 1955. Podľa jednej verzie sa stal mesiacom knihy z komerčných dôvodov. Zvolili si to sami kníhkupci, lebo bola na jar malá návštevnosť v obchodoch. A marec práve preto, lebo v tomto mesiaci sa narodil a zomrel Matej Hrabenda, významný buditeľ, ktorý sa podieľal na šírení slovenskej knižnej kultúry.

Od rozšírenia internetu je marec nielen mesiacom knihy, ale práve aj mesiacom internetu.

Do mesiaca knihy patria už tradičné besedy pre škôlkárov a žiakov základnej školy, ktoré organizuje knižnica v spolupráci so ZŠ s MŠ Likavka. Deti v rámci besied získavajú bezplatné členstvo na celý rok v našej knižnici. Vďaka záujmu pedagógov o besedy je to pre deti častokrát prvá návšteva v knižnici, čím sa zvyšuje počet nových čitateľov.
Cieľom tejto akcie je pripomenúť, že aj v období informatizácie, moderných informačných technológií a počítačov má kniha svoje opodstatnenie a význam.


Vytvorené: 15. 3. 2017
Posledná aktualizácia: 20. 3. 2018 12:12
Autor: Miroslava Raksová