Oficiálné stránky obce Likavka

Ocenenia

pečať rozvoja

Aktuálna teplota

22.3.2018 16:46

Aktuálna teplota:

3.4 °C

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 8
DNES: 603
TÝŽDEŇ: 2551
CELKOM: 330849

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Výber jazyka

Obsah

Október - Mesiac úcty k starším

Typ: Oznamy OcU | ostatné | Kultúra | Aktuality
Staroba je prirodzenou súčasťou nášho života a práve október je Mesiacom úcty k starším preto, aby sme si uctili našich seniorov a dali im najavo svoju náklonnosť a lásku. Jesenný mesiac a jeseň života – dve paralely, ktoré spolu súvisia. Ale nebolo to vždy tak.

Mesiac október bol až v roku 1990 vyhlásený Valným zhromaždením Organizácie spojených národov za Mesiac úcty k starším.

Staroba k nám prichádza nenápadne a pomaly a veru nedá sa jej vyhnúť. Ale to ešte neznamená koniec životným aktivitám. Úcta k starším by mala byť hlavne spontánna a sústavná. A predovšetkým by mala byť táto úcta stála. Starší ľudia si ju zaslúžia. Vekom nadobudli rôzne skúsenosti, ktoré môžu odovzdávať mladším. Napokon, vďačíme im za svoj život. Nezabudnime na pozdrav, ktorý je najjednoduchším prejavom ľudskej spolupatričnosti a rešpektovania iných ľudí – bez rozdielu veku.

Ani naša obec nezabudla na seniorov, preto sme im pripravili 19. októbra 2017 o 12,00 hodine v sále KD Likavka pekné posedenie. Pozvaných jubilantov bolo až 182, zišli sa v hojnej účasti, v sále bolo ako v úli. Jubilanti vo veku 65, 70, 75, 80  a viacroční si posedeli pri chutnom obede, koláčiku a nechýbal ani aperitív. Po úvodnom programe, v ktorom krátku báseň predniesla Jolana Magová, im zaspieval spevokol sv. Juraja blahoprajné pesničky. Nasledoval slávnostný príhovor  starostu obce a  pána kaplána , potom sa začali rozdávať darčeky. Obec pre všetkých jubilantov pripravila vecný dar a nechýbal ani kvietok.Spríjemniť posedenie našim jubilantom prišli aj kandidáti do župných volieb. Tým, ktorí sa nemohli zúčastniť , bol osobne darček doručený domov.


Vytvorené: 27. 10. 2017
Posledná aktualizácia: 20. 3. 2018 12:10
Autor: Miroslava Raksová