Oficiálné stránky obce Likavka

Ocenenia

pečať rozvoja

Aktuálna teplota

20.3.2018 20:15

Aktuálna teplota:

-5.4 °C

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 12
DNES: 637
TÝŽDEŇ: 1305
CELKOM: 329603

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

FSk Likava - nahrávanie CD

Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Výber jazyka

Obsah

Správy

prvá prechádzajúci
z 7
posledná

foto knižnica

Marec - mesiac knihy.

Marec si už z našich školských čias spájame s mesiacom knihy. Ako deti sme sa tešili, že sa nebudeme učiť a s radosťou sme išli plní očakávania na besedu do knižnice.Prečo je marec mesiac knihy? celý text

Oznamy OcU, ostatné, Kultúra, ... | 15. 3. 2018 | Autor: Miroslava Raksová
foto knihy

Novinky v obecnej knižnici

Čo pre nás znamená kniha? Mnohí z nás si pri pohľade na knihu kladú otázku, či ešte dnes niekto číta knihy? Má ešte dnes niekto čas na čítanie? Prečo vlastne čítame a aký význam má čítanie? Každá kniha má svoj príbeh, je zdrojom múdrosti a informácií. Pomáha nám rozvíjať fantáziu, núti nás premýšľať, rozširuje našu slovnú zásobu a duševne nás obohacuje. Dokáže zlepšiť našu náladu.
celý text

ostatné, Kultúra, Aktuality | 15. 3. 2018 | Autor: Miroslava Raksová
foto uvítania detí

Uvítanie detí za rok 2017

Starosta obce Ing. Marián Javorka slávnostne uvítal 21. februára 2018 v obradnej sieni 34 detí narodených v uplynulom roku, ktoré boli slávnostným zápisom do pamätnej knihy prijaté medzi občanov našej obce. celý text

Oznamy OcU, ostatné, Kultúra, ... | 26. 2. 2018 | Autor: Miroslava Raksová
foto ples

XII. Obecný ples

V sobotu 20. januára 2018 zahájil plesovú sezónu v Likavke XII. Obecný ples, ktorý bol výnimočný nielen svojou výzdobou, ale aj výberom kapely. Plesy v Likavke dávajú už dlhé roky vysokú úroveň dobrej zábavy, dobrého jedla a pohodovej atmosféry, o ktoré prejavujú záujem najmä Ružomberčania . Dnes už hostia majú čoraz vyššie nároky na ples a pre maximálnu spokojnosť hostí kladieme dôraz na perfektnú výzdobu, ktorú si robíme sami, taktiež je veľmi dôležité dobré jedlo a hlavne kapela. celý text

Oznamy OcU, ostatné, náš tip, ... | 23. 1. 2018 | Autor: Miroslava Raksová
foto

Ponuka priestorov na prenájom

Lekáreň Tília 3 v Likavke ponúka priestory na prenájom pre účely poskytovania zdravotnej starostlivosti. V prípade záujmu prosím volať v pracovných dňoch od 7,30 do 15,30 hod. na tel.číslo: 044/4321614. celý text

Oznamy OcU, ostatné, Kultúra, ... | 19. 1. 2018 | Autor: Miroslava Raksová
#

Október - Mesiac úcty k starším

Staroba je prirodzenou súčasťou nášho života a práve október je Mesiacom úcty k starším preto, aby sme si uctili našich seniorov a dali im najavo svoju náklonnosť a lásku. Jesenný mesiac a jeseň života – dve paralely, ktoré spolu súvisia. Ale nebolo to vždy tak.

Mesiac október bol až v roku 1990 vyhlásený Valným zhromaždením Organizácie spojených národov za Mesiac úcty k starším.

Staroba k nám prichádza nenápadne a pomaly a veru nedá sa jej vyhnúť. Ale to ešte neznamená koniec životným aktivitám. Úcta k starším by mala byť hlavne spontánna a sústavná. A predovšetkým by mala byť táto úcta stála. Starší ľudia si ju zaslúžia. Vekom nadobudli rôzne skúsenosti, ktoré môžu odovzdávať mladším. Napokon, vďačíme im za svoj život. Nezabudnime na pozdrav, ktorý je najjednoduchším prejavom ľudskej spolupatričnosti a rešpektovania iných ľudí – bez rozdielu veku. celý text

Oznamy OcU, ostatné, Kultúra, ... | 27. 10. 2017 | Autor: Miroslava Raksová
foto z rozlúčky

V. Likavská rozlúčka s letom

Sobota 26. augusta patrila už piatemu ročníku populárnej celodennej akcie Rozlúčka s letom.Likavka, ako jediná obec okresu Ružomberok sa môže pochváliť akciou, ktorá začala písať svoju históriu v roku 2013. celý text

Oznamy OcU, ostatné, náš tip, ... | 22. 9. 2017 | Autor: Miroslava Raksová
dff

Poďakovanie sponzorom 42. ročníka Detského folklórneho festivalu

Milí priaznivci detského folklóru,
z celého srdca úprimne ďakujem všetkým Vám sponzorom, ktorí ste ochotne prispeli na podujatie s dlhoročnou tradíciou. Detský folklórny festival je jedno z najvýznamnejších kultúrno-spoločenských podujatí organizovaných v našej obci. Bez Vašej ochoty a podpory by bolo veľmi ťažké toto podujatie zrealizovať a naďalej tak zachovávať a rozvíjať folklórne povedomie obyvateľov obce a širokého okolia.

Ešte raz Vám úprimne ďakujem.
Ing. Marián Javorka, starosta obce
celý text

ostatné | 14. 6. 2017 | Autor: Miroslava Raksová
#

43. ročník družobného ľahko – atletického stretnutia Likavka - Hlučín

V tomto školskom roku sa uskutočnil 43. ročník družobného atletického stretnutia Likavka – Hlučín. V dňoch 16. – 18. 5. 2017 k nám pricestovali žiaci zo ZŠ Dr. M Tyrše Hlučín. Nedočkavosť našich žiakov a úprimné privítanie bolo predpokladom prežitia veľmi pekných, priateľských chvíľ počas troch nasledujúcich dní. celý text

Oznamy školy, Oznamy OcU, ostatné, ... | 14. 6. 2017 | Autor: Miroslava Raksová
#

Atletika

Na našej škole je šport neoddeliteľnou súčasťou vzdelávania.. Tak ako to býva zvykom, okresné súťaže počas celého školského roka uzatvára „kráľovná športov“ - atletika. Vzbudenie záujmu o aktívny šport a cieľavedomá práca nielen na hodinách telesnej a športovej výchovy, ale aj prostredníctvom športových záujmových útvarov, niekedy aj počas voľných dní, priniesla v tomto roku svoje „plody“. celý text

Oznamy školy, Oznamy OcU, ostatné, ... | 14. 6. 2017 | Autor: Miroslava Raksová
titulná fotka

XLII. Detského folklórneho festivalu

Ubehlo už 46 rokov čo sa po prvýkrát v Likavke uskutočnil Detský folklórny festival z podnetu miestnych funkcionárov, kultúrno-osvetových pracovníkov pod patronátom Okresného národného výboru, odboru školstva a najmä odbore kultúry v Liptovskom Mikuláši. celý text

Oznamy OcU, ostatné, Kultúra, ... | 12. 6. 2017 | Autor: Miroslava Raksová
#

Deň matiek

Obec Likavka v spolupráci so ZŠ s MŠ Likavka pripravila oslavu Dňa matiek 17. mája 2017 v Kultúrnom dome Likavka. Slávnostný program zahájili deti z DFS Likava ,po ktorom nasledoval slávnostný príhovor starostu obce. Starosta obce Ing. Marián Javorka svojim vyznaním poďakoval všetkým matkám. celý text

ostatné | 23. 5. 2017 | Autor: Miroslava Raksová
#

Škola v prírode Pribylina 2017

Podobne ako po iné roky sme dodržali tradíciu a žiaci primárneho vzdelávania vyrazili za spoznávaním krás svojho okolia do Školy v prírode 2017. Zamerali sme sa na Liptov a jeho prírodné krásy. Dňa 15. mája 2017 48 detí a traja pedagógovia, s úsmevom na perách, ba niektorí aj s malými slzičkami v očiach, vycestovali na päť dní do Západných Tatier do Račkovej doliny. celý text

Oznamy školy, Oznamy OcU, ostatné, ... | 23. 5. 2017 | Autor: Miroslava Raksová
pomník

Oslavy oslobodenia Likavky

5. apríl je pamätným dňom našej obce. V tento deň skončila II. svetová vojna a nastal vytúžený mier.Už sedemdesiaty druhýkrát sme sa stretli pri príležitosti osláv oslobodenia obce a to v nedeľu 9. apríla.Pietny akt bol súčasťou 39. ročníka Behu oslobodenia obce. Nesmieme zabudnúť na tento deň, ani na útrapy, ktoré mu predchádzali. Teraz je na nás, súčasníkoch, aby sme pokračovali v začatej práci našich predkov a postupne krášlili našu Likavku a spríjemňovali život v nej. celý text

Oznamy OcU, ostatné, Kultúra, ... | 11. 4. 2017 | Autor: Miroslava Raksová
foto víťazov

39. ročník Behu oslobodenia o putovný pohár obce Likavka

V nedeľu 9. apríla 2017 sa konal 39. ročník Behu oslobodenia o putovný pohár obce Likavka. Ideálne slnečné počasie akcii prialo, podpísalo sa pod krásnu účasť 317 bežcov.Ako to dopadlo sa dozviete v priloženej výsledkovej listine. celý text

ostatné | 11. 4. 2017 | Autor: Miroslava Raksová
foto knižnica

Marec - mesiac knihy

Už tradične mesiac marec spájame nielen s príchodom jari, ale i mesiacom knihy. Kniha najväčší priateľ človeka od vynálezu kníhtlače patrí medzi neodmysliteľných spoločníkov mladých či starých. Prečo si Mesiac knihy pripomíname práve v marci?

celý text

ostatné, Kultúra, Aktuality | 15. 3. 2017 | Autor: Miroslava Raksová
obradná sieň

Uvítanie detí za rok 2016

V stredu 8.marca 2017 sa v priestoroch Obradnej siene Kultúrneho domu Likavka konal obrad Slávnostného uvítania detí. Starosta obce Ing. Marián Javorka privítal celkom 27 detí za nových občanov našej obce. celý text

ostatné | 10. 3. 2017 | Autor: Miroslava Raksová
foto karneval

Detský karneval v ZŠ s MŠ

Vo fašiangovom období nesmie chýbať ani detský karneval. V našej škole sa robí karneval osobitne pre deti z MŠ, ktorý prebieha priamo vo vyučovacích hodinách v jednotlivých triedach. celý text

Oznamy školy, Oznamy OcU, Kultúra, ... | 16. 2. 2017 | Autor: Miroslava Raksová
foto detí

Environmentálna výchova v našej materskej škole

Predškolský vek je obdobím, kedy je vhodné prostredníctvom environmentálnej výchovy rozvíjať u detí ich emocionálne bohatý vzťah k prírode, pociťovať radosť z existencie a krás prírody a uvedomovať si význam a hodnotu životného prostredia pre človeka i pre rôzne živočíchy. celý text

Oznamy školy, Kultúra, Aktuality | 15. 2. 2017 | Autor: Miroslava Raksová
Maškaráda na ľade

Maškaráda na ľade

Hokejbalový oddiel OŠK Likavka v sobotu 28.1.2017 pripravil pre všetkých priaznivcov športu a zábavy na ľadovej ploche v areáli OŠK "MAŠKARÁDU NA ĽADE". Krásne slnečné počasie akcii prialo, deti sa vyšantili a dobre zabavili.Najkrajšia maska bola odmenená a pre všetkých účastníkov bolo pripravené sladké občerstvenie a niečo na zahriatie. celý text

Športové oznamy, Kultúra, Aktuality | 2. 2. 2017 | Autor: Miroslava Raksová
klzisko

Radosť z klziska

Tohtoročná zima priniesla veľa radosti najmä deťom. Žiaci základnej školy v rámci telesnej a športovej výchovy využívajú v týchto dňoch ľadovú plochu na korčuľovanie v areáli futbalového ihriska. Šťastné, usmiate tváre vyjadrujú radosť z akejkoľvek športovej činnosti, čo je pre nás učiteľov najmä telesnej výchovy dobrým signálom o vypestovaní pohybových návykoch.
Mgr. Mariana Pavelková

celý text

Športové oznamy, Oznamy OcU, Kultúra, ... | 2. 2. 2017 | Autor: Miroslava Raksová
#

Novinky v obecnej knižnici

Mnohí z nás si pri pohľade na knihu kladú otázku, či má dnes ešte niekto čas na čítanie kníh? Dnes žijeme tak strašne rýchlo, že popri pracovných povinnostiach a domácnostiach je pre nás ťažké nájsť si čas, ktorý dokážeme venovať dobrej knihe. celý text

Oznamy OcU, Kultúra, Aktuality | 30. 9. 2016 | Autor: Miroslava Raksová
športový deň Lisková

6. ročník športových hier

Likava - CSS pripravila 9. septembra 2016 pre klientov sociálnych zariadení a aktívnych seniorov z okolitých obcí, už 6. ročník športových hier, ktorý sa konal v Liskovej. Na toto podujatie prijali pozvanie aj súťažiaci z Likavky na čele s kapitánom družstva Róbertom Fajtom, ktorý sa aktívne zapája do diania v obci. Naši súťažiaci si zmerali sily s 5. družstvami. Likavka si vybojovala 1. miesto a priniesla pekný putovný pohár. Gratulujeme. celý text

Kultúra, Aktuality | 19. 9. 2016 | Autor: Miroslava Raksová
#

Rozlúčka s letom v Likavke opäť nesklamala..

Posledný augustový víkend patril v obci Likavka k tým, na ktorý návštevníci len tak rýchlo nezabudnú. Tohtoročná rozlúčka s letom sa pripravovala veľmi ťažko, nakoľko tá minuloročná mala veľký úspech a ohlasy. celý text

Kultúra, Aktuality | 19. 9. 2016 | Autor: Miroslava Raksová
#

Deň matiek

Obec Likavka v spolupráci s MŠ Likavka pripravila oslavu Dňa matiek. Slávnostný program ku Dňu matiek sa konal vo štvrtok 12. mája 2016 o 16,30 hodine v sále KD, ktorý otvoril starosta obce slávnostným príhovorom. celý text

Kultúra | 7. 5. 2016 | Autor: Správce Webu
#

Pozvánka na jarmok ľudových remesiel

Vážený pán remeselník, vážená pani remeselníčka,

obec Likavka usporiada 28. mája 2016 už 41. ročník Detského folklórneho festivalu. Sprievodným podujatím festivalu je jarmok ľudových remesiel, na ktorý Vás srdečne pozývame. celý text

Kultúra, Aktuality | 11. 4. 2016 | Autor: Správce Webu
#

Oslobodenie Likavky

Už sedemdesiatyprvý raz sa občania našej obce stretli pri príležitosti jej oslobodenia. 5. apríl je pamätným dňom našej obce. 5. apríla 1945 prišla do našej obce vytúžená sloboda. Pre jej obyvateľov sa v tento deň skončila II. svetová vojna. 16 statočných Likavčanov pri oslobodzovaní vlasti obetovali to najcennejšie - svoje životy. celý text

Kultúra, Aktuality | 5. 4. 2016 | Autor: Správce Webu
#

Marec "Mesiac knihy"

Keď mám peknú knižku v ruke hoci neveľkú ,
je to, akoby som stretla dobrú priateľku.
Kadečo mi vyrozpráva,čo ja nepoznám,
zavedie ma do ďaleka,hore ku hviezdam.
Keď mi večer začne sníček lietať pri líci,
ja zaspávam v postieľočke,knižka v knižnici. celý text

Kultúra | 4. 4. 2016 | Autor: Správce Webu
#

Výsledky 38. ročníka Behu oslobodenia o putovný pohár obce Likavka

V nedeľu 3. apríla 2016 sa konal 38. ročník Behu oslobodenia o putovný pohár starostu obce Likavka. Obec Likavka zorganizovala toto podujatie v spolupráci s KSTL a ZŠ s MŠ Likavka. Nádherné slnečné počasie prilákalo 290 účastníkov z rôznych kútov Slovenska. celý text

Kultúra, Aktuality | 4. 4. 2016 | Autor: Správce Webu
#

Uvítanie detí za rok 2015

V pondelok 14. marca 2016 sa v priestoroch Obradnej siene Kultúrneho domu Likavka konal obrad Slávnostného uvítania detí. Starosta obce Ing. Marián Javorka privítal celkom 27 detí za nových občanov našej obce. celý text

Kultúra, Aktuality | 23. 3. 2016 | Autor: Správce Webu
prvá prechádzajúci
z 7
posledná