Oficiálné stránky obce Likavka

Ocenenia

pečať rozvoja

Aktuálna teplota

26.4.2017 17:32

Aktuálna teplota:

14.1 °C

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 4
DNES: 452
TÝŽDEŇ: 1795
CELKOM: 136630

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Výber jazyka

Obsah

Správy

prvá prechádzajúci
z 4
posledná

vzpierač

Pozvánka na 2. kolo 1. ligy mužov vo vzpieraní

Slovenský zväz vzpierania v spolupráci s obcou Likavka a OŠK Likavka usporiadajú dňa 29.04.2017 o 12:00 hod. v telocvični ZŠ s MŠ Likavka 2. kolo 1. ligy mužov vo vzpieraní. celý text

ostatné | 26. 4. 2017 | Autor: Mária Slašťanová
doktorka

MUDr. Gubalová - oznam

Detská ambulancia v Likavke – MUDr. Gubalová oznamuje, že z dôvodu PN nebude ordinovať od stredy 26. apríla do piatku 28. apríla 2017. Súrne prípady zastúpi MUDr. Kordošová. Sestrička v ambulancii bude. celý text

Oznamy OcU, ostatné | 26. 4. 2017 | Autor: Mária Slašťanová
Beh oslobodenia v Likavke

Úprava výsledkovej listiny „XXXIX. ročníka Behu oslobodenia o putovný pohár starostu obce Likavka“

Vážení priaznivci cezpoľného behu.

Na základe revízie výsledkov a záznamu cieľovej kamery Vám oznamujeme že sme pristúpili k úprave výsledkovej listiny „XXXIX. ročníka Behu oslobodenia o putovný pohár starostu obce Likavka“.

Ďakujeme za pochopenie a za prípadné nedorozumenia sa ospravedlňujeme.
celý text

ostatné | 25. 4. 2017 | Autor: Mária Slašťanová
organ

1. ročník Organového memoriálu Leopolda Šidu

Všetkých srdečne pozývame na 1. ročník Organového memoriálu Leopolda Šidu, ktorý sa uskutoční vo farskom kostole v Likavke dňa 7.5.2017 o 17:00. celý text

ostatné | 25. 4. 2017 | Autor: Mária Slašťanová
Miss Liptov 2017

Hľadá sa najkrajšia deva na Liptove

Organizačný tím Miss Liptov usporiada výberové kastingy do regionálnej súťaže Miss Liptov 2017.
Kastingy sa uskutočnia v dňoch:
- 4.Mája v Liptovskom Mikuláši v Hoteli Jánošik o 14:00 hod.
- 12.Mája v Ružomberku v Hoteli Kultúra o 14:00 hod.
celý text

ostatné | 25. 4. 2017 | Autor: Mária Slašťanová
multifunkčné ihrisko - Likavka

Poškodzovanie multifunkčného ihriska

V súvislosti s užívaním multifunkčného ihriska v školskom areáli sú dlhodobo zaznamenávané prípady nevhodného – vulgárneho správania sa a úmyselného poškodzovania zariadenia ihriska jeho užívateľmi, konkrétne elektrickej rozvodnej skrine. celý text

ostatné | 21. 4. 2017 | Autor: Mária Slašťanová
Ovocné kry

Predaj ovocných stromčekov

Firma JUKKA bude predávať vo štvrtok 27.apríla 2017 v čase od 14,30 – 15. hod. pred obecným úradom stromčeky: jablone, hrušky, marhule, slivky, ringloty, oskoruše, čerešne, višne, stromčekové a kríkové egreše, stromčekové a kríkové ríbezle, liesky, maliny, vinič, černice, čučoriedky, ruže, rododendrony, azalky, javory, vŕby, sadenice jahôd a iné. celý text

ostatné | 21. 4. 2017 | Autor: Mária Slašťanová
deti v šmaterskej škole

Zápis detí do materskej školy

Vedenie Základnej školy s materskou školou v Likavke, oznamuje rodičom, že zápis detí do materskej školy na nasledujúci rok 2017/2018 bude v budove materskej školy dňa: 10. mája 2017 od 14:00 do 16:00 hod. celý text

Oznamy školy | 10. 4. 2017 | Autor: Mária Slašťanová
umelina

Harmonogram vývozu triedeného odpadu v apríli 2017

Združenie obcí separovaného zberu Liptovské Sliače a Združenie obcí EKOLÓG, prostredníctvom ktorých zbierame a likvidujeme v našej obci niektoré povinne triedené zložky komunálneho odpadu (papier, sklo, plasty a kovy) informuje občanov Likavky o termínoch vývozu jeho jednotlivých zložiek v mesiaci apríl 2017 (pozri prílohu). celý text

Oznamy OcU, ostatné | 6. 4. 2017 | Autor: Mária Slašťanová
vypaľovanie trávy

Pozor na jarné vypaľovanie trávy !

Vážení spoluobčania,
zima pomaly stráca svoju moc a jar sa k nám nezadržateľne priblížila. S jej príchodom sa však v prírode každoročne vytvárajú podmienky pre zvýšené nebezpečenstvo požiarov. Túžba človeka o peknú, čistú a upratanú záhradu a okolie svojho príbytku vedie častokrát k spaľovaniu bioodpadu alebo vypaľovaniu starej trávy.
celý text

Oznamy DHZ, ostatné | 29. 3. 2017 | Autor: Mária Slašťanová
stratené kľúče

Stratené kľúče

Vážení občania,
za posledné mesiace sa v obci Likavka našlo, niekoľko stratených kľúčov. Ak ste niektoré z nich na priloženej fotografii spoznali, môžete si ich prísť vyzdvihnúť na matrike Obecného úradu Likavka v čase úradných hodín.
celý text

Oznamy OcU | 9. 2. 2017 | Autor: Mária Slašťanová
#

Klzisko v Likavke

Vážení občania, milé detí,
od 2. januára 2017 od 12:00 hod. je po úprave ľadovej plochy opäť k dispozícii klzisko v areáli obecného športového klubu. celý text

Oznamy OcU, Aktuality | 2. 1. 2017 | Autor: Mária Slašťanová
#

Vianočné želanie

Každá výpoveď je zmesou pocitov a nálad. Ak je navyše spojená s emóciami, ktoré prinášajú najkrajšie sviatky v roku, je o to viac úprimnejšia a čistejšia. Krehká ako narodené nemluvňa a silná ako jeho prvé nadýchnutie. celý text

ostatné | 24. 12. 2016 | Autor: Mária Slašťanová
#

Ocenenie obce Likavka

Obci Likavka a všetkým jej obyvateľom sa dostalo veľkej cti. Angažovanosť jej obyvateľov - dobrovoľníkov bola ocenená udelením ceny v rámci Oceňovania aktívneho občianstva a ľudskosti 2016 v Žilinskom kraji v kategórii Obec s najpriateľskejším vzťahom k mládeži. Nomináciu našej obce na udelenie ocenenia podali naši eRkári, skvelí mladí ľudia a nadšení dobrovoľníci a svetonázoroví formovatelia. Ďakujeme. celý text

Oznamy OcU | 13. 12. 2016 | Autor: Mária Slašťanová
#

Chcete vedieť čo sa deje vo Vašej Likavke? Mobilná aplikácia Likavka zdarma do Vášho telefónu!

Obecný úrad neustále hľadá možnosti, ako čo najefektívnejšie informovať svojich občanov o dianí v našej obci. Našou snahou je poskytnúť informácie aj občanom, ktorí sú celý deň v práci alebo mimo bydliska a nezachytia informácie z miestneho rozhlasu alebo úradnej tabule, zverejnené v pracovnom čase. Priblížiť sa chceme aj častiam, kde zatiaľ miestny rozhlas nie je. celý text

Oznamy OcU | 2. 12. 2016 | Autor: Mária Slašťanová
#

Zmena stránkových hodín na polícii

Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Ružomberku oznamuje občanom, že od 30. novembra 2016 sú s celoslovenskou pôsobnosťou zmenené stránkové hodiny pre vybavovanie občanov v nasledovnom rozsahu: celý text

ostatné | 1. 12. 2016 | Autor: Mária Slašťanová
#

E-mailové schránky poslancov OZ

Vážení občania,
v záujme skvalitnenia komunikácie medzi verejnosťou a volenými orgánmi obce zriadila obec e-mailové schránky pre všetkých poslancov obecného zastupiteľstva. Schránky majú tvar meno.priezvisko@likavka.sk. celý text

Aktuality | 14. 11. 2016 | Autor: Mária Slašťanová
#

11. november - koniec 1. svetovej vojny

11. november 1918, 11. hodina a 11. minúta - z pohľadu histórie je to významný deň, ktorý znamenal koniec prvej svetovej vojny, a to podpísaním prímeria v Compiégne vo Francúzsku. Týmto dňom sa ukončila nielen vojna, ale najmä štvorročná hrôza, trvalo vrytá do pamäte ľudí. celý text

ostatné | 11. 11. 2016 | Autor: Mária Slašťanová
Monografia obce Likavka 1

Monografia obce Likavka

Obecný úrad Likavka ponúka na predaj monografiu obce Likavka, ktorú si možno zakúpiť na Obecnom úrade Likavka v čase úradných hodín, prípadne sa môžete informovať o predaji telefonicky. Cena knihy je 16,50 EUR. Monografiu je možné zaslať aj na dobierku. celý text

Oznamy OcU | 30. 9. 2016 | Autor: Mária Slašťanová
výherné automaty

Likavčania proti hazardu

Obyvatelia viacerých slovenských miest iniciovali medzi svojimi spoluobčanmi petičné akcie na zákaz prevádzkovania hazardných hier na svojich územiach. Tieto aktivity prebehli napr. v Bratislave ale i v našom okresnom meste Ružomberok. celý text

Oznamy OcU | 20. 9. 2016 | Autor: Mária Slašťanová
#

Multifunkčné ihrisko v Likavke pripravené k používaniu

Po realizovaní poslednej etapy dostavby multifunkčného ihriska, t.j. po spevnení štruktúry koberca celej hracej plochy kremičitým pieskom je ihrisko pripravené k užívaniu. celý text

Oznamy OcU | 20. 2. 2016 | Autor: Správce Webu
#

Polícia upozorňuje občanov

Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Ružomberku upozorňuje najmä starších občanov na výskyt podvodníkov, ktorí sa snažia vstúpiť do obydlí pod zámienkou odpisu stavu odberu energií, alebo ako podomoví predajcovia alebo aj ako rodinní známi žiadajúci o finančnú pomoc. Podvodníci po vstupe do obydlia využijú chvíľkovú nepozornosť a môžu vás okradnúť o cenné predmety a peniaze.

Nikdy nevpúšťajte cudzích ľudí na váš pozemok, do vášho bytu alebo domu!
Vždy si overte nimi uvádzané informácie!
V prípade akýchkoľvek pochybností ihneď ukončite komunikáciu s nimi!

Polícia žiada občanov, aby si všímali svoje okolie a výskyt podozrivých osôb a vozidiel ihneď hlásili na linku 158.

Vaša Polícia celý text

Oznamy OcU, Aktuality | 20. 1. 2016 | Autor: Správce Webu
#

Daň z nehnuteľností za rok 2016

Január je termín, kedy si svoju zákonnú povinnosť voči obci musia splniť občania, u ktorých došlo k zmene vlastníckych vzťahov, resp. sa stali vlastníkmi. Ide o priznanie novonadobudnutej nehnuteľnosti (bytu, domu, pozemku garáže a pod.), priznanie za psa, priznanie za hracie prístroje alebo predajné automaty. Občan podáva priznanie aj v prípade, že mu daňová povinnosť v priebehu uplynulého roka zanikla, napríklad tým, že nehnuteľnosť predal, psa daroval alebo pes uhynul a pod.
Povinnosťou je aj podanie priznania na vznik a zánik vlastníctva nebytového priestoru určeného na rôzne účely v bytovom dome (napr. priestor na podnikanie v bytovom dome alebo v rodinnom dome). celý text

Oznamy OcU | 8. 1. 2016 | Autor: Správce Webu
#

Úhrada daní a poplatkov - rok 2015

Oznamujeme občanom, ktorí ešte neuhradili daň z nehnuteľnosti a miestne poplatky za rok 2015, ako aj iné nedoplatky, aby sa čo v najkratšom čase informovali na OcU Likavka a platbu uhradili do pokladne OcU Likavka, alebo bezhotovostným prevodom na účet OcU. celý text

Oznamy OcU | 19. 6. 2015 | Autor: Správce Webu
#

Úhrada daní a poplatkov

Oznamujeme občanom, ktorí ešte neuhradili daň z nehnuteľnosti a miestne poplatky za rok 2014, ako aj iné nedoplatky, aby sa čo v najkratšom čase informovali na OcU Likavka a platbu uhradili do pokladne OcU Likavka, alebo bezhotovostným prevodom na účet OcU. celý text

Oznamy OcU | 29. 11. 2014 | Autor: Správce Webu
#

Oznámenie o výkone trhacích prác na tuneli Čebrať

Dňom 13.10.2014 sa začnú na tuneli Čebrať vykonávať trhacie práce – odstrely. Pred každým odstrelom budú vyhlasované signály: celý text

Oznamy OcU | 13. 10. 2014 | Autor: Správce Webu
#

Komunálne voľby 2014

Volič je povinný preukázať sa pred hlasovaním preukazom totožnosti. Po preukázaní totožnosti a po zázname v zozname voličov dostane volič vo volebnej miestnosti od okrskovej volebnej komisie prázdnu obálku opatrenú odtlačkom úradnej pečiatky obce alebo mesta a dva hlasovacie lístky. Hlasovací lístok pre voľby starostu obce, v meste primátora a hlasovací lístok pre voľby poslancov obecného, v meste mestského zastupiteľstva. celý text

Oznamy OcU, Aktuality | 19. 9. 2014 | Autor: Správce Webu
Kino - premietačky

Filmová prehliadka

Kinobus a obec Likavka Vás pozýva na filmovú prehliadku v piatok 6.9. a v sobotu 7.9.2013 do kultúrneho domu v Likavke. Vstup je voľný. celý text

Oznamy OcU, Kultúra, Aktuality | 28. 8. 2013 | Autor: Správce Webu
Výstavba Turisticko informačnej kancelárie pod hradom Likava

Vyrastá nová dominanta obce

Na križovatke ulíc Pod hradom a Družstevnej, na prístupovej ceste ku hradu Likava, buduje obec Likavka budovu turisticko-informačnej kancelárie. Jedná sa o jednoduchú drevenú stavbu rozmerov 5 x 5 metrov. Prevažnú časť stavby budovy bude tvoriť samotná kancelária, v stavbe sa bude nachádzať aj sociálne zariadenie. celý text

Projekt cezhraničnej spolupráce, Oznamy OcU, Kultúra, ... | 25. 8. 2013 | Autor: Správce Webu
Ilustračný obrázok: Zbierka obnoseného šatstva

Zber obnoseného šatstva

Vážení občania, celý text

Oznamy OcU, Aktuality | 30. 7. 2013 | Autor: Správce Webu
prvá prechádzajúci
z 4
posledná