Oficiálné stránky obce Likavka

Ocenenia

pečať rozvoja

Aktuálna teplota

19.8.2017 20:34

Aktuálna teplota:

15.5 °C

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 2
DNES: 525
TÝŽDEŇ: 3808
CELKOM: 203752

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Výber jazyka

Obsah

Správy

prvá prechádzajúci
z 4
posledná

Foto z povodne v roku 2014

Meteorologická výstraha

Správa povodia horného Váhu (SLOVENSKÝ VODOHOSPODÁRSKY PODNIK, š. p.
Odštepný závod Piešťany) Vás informuje o možnej nepriaznivej hydrometeorologickej situácii v okrese Ružomberok.
celý text

Oznamy OcU, ostatné | 18. 8. 2017 | Autor: Ing. Marián Javorka
FS Likava

Folkórna skupina Likava na podujatí Liptovská nedeľa

FS Likava reprezentovala región Liptov a našu obec na podujatí Liptovská nedeľa, ktoré sa uskutočnilo v Múzeu slovenskej dediny v Martine v nedeľu 13.08.2017. FS predviedla v troch tematických blokoch svoje tradičné tance s Likavky: Likavskú bursu, Pod borovinou, Faktorský a Pri muzike. celý text

Oznamy OcU, Kultúra, Aktuality | 16. 8. 2017 | Autor: Mária Slašťanová
hrad Likava

Hrad Likava bude v roku 2017 zatvorený

Liptovské múzeum v Ružomberku oznamuje návštevníckej verejnosti, že v roku 2017 bude hrad Likava pre verejnosť uzatvorený vzhľadom na sanačné a stabilizačné práce, ktoré prebiehajú na skalnom brale hradu Likava. celý text

ostatné | 15. 8. 2017 | Autor: Mária Slašťanová
ambulancia

Ambulancia MUDr. M. Lastičová - Dovolenka počas letných mesiacov

Ambulancia MUDr. Martina Lastičová oznamuje, že v letných mesiacoch sa z dôvodu čerpania dovolenky bude ordinovať nasledovne:
celý text

ostatné | 14. 8. 2017 | Autor: Mária Slašťanová
Stratená sučka Dona

Stratil sa pes

Stratila sa sučka - kríženec malého vzrastu, bielej farby s čierno-hnedými fľakmi. Reaguje na meno Dona. Naposledy ju videli v nedeľu v Studničnej okolo 18:00 hod. Ak by ste ju videli, prosím kontaktujte majiteľa na tel. č. 0949 432 773.
Ďakujeme za pomoc. celý text

ostatné | 4. 8. 2017 | Autor: Mária Slašťanová
Robert Fajta a pamätník na Kramariskách

Písali o Likavke v Plus 7 dní

V júnovom čísle týždenníka Plus 7 dní uverejnil autor p. Peter Kubínyi článok o zabudnutej histórii pamätníkov, ktoré vznikli na počesť 10. výročia vzniku prvej Československej republiky. celý text

ostatné, náš tip | 18. 7. 2017 | Autor: Mária Slašťanová
vnútorné priestory predajne

Samoobsluha v Likavke v novom šate

V utorok - 11. júla 2017 bola po rekonštrukcii do užívania verejnosti odovzdaná samoobsluha spoločnosti CBA Verex. Slávnostný akt prestrihnutia pásky vykonali starosta obce Ing. Marián Javorka a Ing. Jakub Frackowiak prevádzkovo-personálny riaditeľ spoločnosti. celý text

ostatné | 18. 7. 2017 | Autor: Mária Slašťanová
starenka v žiali

Prevencia krádeží a podvodov na senioroch

Vážení občania, nakoľko bol v poslednom období zo strany polície zaznamenaný opäť zvýšený nárast trestnej činnosti „krádeží a podvodov spáchaných na senioroch,“ obracia sa Krajské riaditeľstvo policajného zboru v Žiline na verejnosť s výzvou o zvýšenie obozretnosti seniorov a to najmä v nasledovných prípadoch. celý text

ostatné | 20. 6. 2017 | Autor: Mária Slašťanová
kontajnery na triedený odpad

Zmena umiestnenia kontajnerov na triedený odpad

Kontajnery na triedené zložky komunálneho odpadu: sklo, plasty a kovy umiestnené pri plote strediska služieb boli presunuté pred stolársku dielňu. Ďakujeme za pochopenie. celý text

Oznamy OcU, ostatné | 7. 6. 2017 | Autor: Mária Slašťanová
stratené psy

Stratili sa psy

Stratili sa dva psy - nemecky krátkosrstý stavač (Cézar) farba hnedo-šedá, chýba mu srsť, má čip a malý - svetlo hnedý kríženec (Líštička), sú spolu, sú očkované, kľudné, neublížia. V prípade, že by boli niekde videné, volajte na číslo 0908 923 762. Ďakujeme za pomoc. celý text

ostatné | 15. 5. 2017 | Autor: Mária Slašťanová
Beh oslobodenia v Likavke

Úprava výsledkovej listiny „XXXIX. ročníka Behu oslobodenia o putovný pohár starostu obce Likavka“

Vážení priaznivci cezpoľného behu.

Na základe revízie výsledkov a záznamu cieľovej kamery Vám oznamujeme že sme pristúpili k úprave výsledkovej listiny „XXXIX. ročníka Behu oslobodenia o putovný pohár starostu obce Likavka“.

Ďakujeme za pochopenie a za prípadné nedorozumenia sa ospravedlňujeme.
celý text

Športové oznamy | 25. 4. 2017 | Autor: Mária Slašťanová
multifunkčné ihrisko - Likavka

Poškodzovanie multifunkčného ihriska

V súvislosti s užívaním multifunkčného ihriska v školskom areáli sú dlhodobo zaznamenávané prípady nevhodného – vulgárneho správania sa a úmyselného poškodzovania zariadenia ihriska jeho užívateľmi, konkrétne elektrickej rozvodnej skrine. celý text

ostatné | 21. 4. 2017 | Autor: Mária Slašťanová
stratené kľúče

Stratené kľúče

Vážení občania,
za posledné mesiace sa v obci Likavka našlo, niekoľko stratených kľúčov. Ak ste niektoré z nich na priloženej fotografii spoznali, môžete si ich prísť vyzdvihnúť na matrike Obecného úradu Likavka v čase úradných hodín.
celý text

Oznamy OcU | 9. 2. 2017 | Autor: Mária Slašťanová
#

Klzisko v Likavke

Vážení občania, milé detí,
od 2. januára 2017 od 12:00 hod. je po úprave ľadovej plochy opäť k dispozícii klzisko v areáli obecného športového klubu. celý text

Oznamy OcU, Aktuality | 2. 1. 2017 | Autor: Mária Slašťanová
#

Vianočné želanie

Každá výpoveď je zmesou pocitov a nálad. Ak je navyše spojená s emóciami, ktoré prinášajú najkrajšie sviatky v roku, je o to viac úprimnejšia a čistejšia. Krehká ako narodené nemluvňa a silná ako jeho prvé nadýchnutie. celý text

ostatné | 24. 12. 2016 | Autor: Mária Slašťanová
#

Ocenenie obce Likavka

Obci Likavka a všetkým jej obyvateľom sa dostalo veľkej cti. Angažovanosť jej obyvateľov - dobrovoľníkov bola ocenená udelením ceny v rámci Oceňovania aktívneho občianstva a ľudskosti 2016 v Žilinskom kraji v kategórii Obec s najpriateľskejším vzťahom k mládeži. Nomináciu našej obce na udelenie ocenenia podali naši eRkári, skvelí mladí ľudia a nadšení dobrovoľníci a svetonázoroví formovatelia. Ďakujeme. celý text

Oznamy OcU | 13. 12. 2016 | Autor: Mária Slašťanová
#

Chcete vedieť čo sa deje vo Vašej Likavke? Mobilná aplikácia Likavka zdarma do Vášho telefónu!

Obecný úrad neustále hľadá možnosti, ako čo najefektívnejšie informovať svojich občanov o dianí v našej obci. Našou snahou je poskytnúť informácie aj občanom, ktorí sú celý deň v práci alebo mimo bydliska a nezachytia informácie z miestneho rozhlasu alebo úradnej tabule, zverejnené v pracovnom čase. Priblížiť sa chceme aj častiam, kde zatiaľ miestny rozhlas nie je. celý text

Oznamy OcU | 2. 12. 2016 | Autor: Mária Slašťanová
#

Zmena stránkových hodín na polícii

Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Ružomberku oznamuje občanom, že od 30. novembra 2016 sú s celoslovenskou pôsobnosťou zmenené stránkové hodiny pre vybavovanie občanov v nasledovnom rozsahu: celý text

ostatné | 1. 12. 2016 | Autor: Mária Slašťanová
#

E-mailové schránky poslancov OZ

Vážení občania,
v záujme skvalitnenia komunikácie medzi verejnosťou a volenými orgánmi obce zriadila obec e-mailové schránky pre všetkých poslancov obecného zastupiteľstva. Schránky majú tvar meno.priezvisko@likavka.sk. celý text

Aktuality | 14. 11. 2016 | Autor: Mária Slašťanová
#

11. november - koniec 1. svetovej vojny

11. november 1918, 11. hodina a 11. minúta - z pohľadu histórie je to významný deň, ktorý znamenal koniec prvej svetovej vojny, a to podpísaním prímeria v Compiégne vo Francúzsku. Týmto dňom sa ukončila nielen vojna, ale najmä štvorročná hrôza, trvalo vrytá do pamäte ľudí. celý text

ostatné | 11. 11. 2016 | Autor: Mária Slašťanová
Monografia obce Likavka 1

Monografia obce Likavka

Obecný úrad Likavka ponúka na predaj monografiu obce Likavka, ktorú si možno zakúpiť na Obecnom úrade Likavka v čase úradných hodín, prípadne sa môžete informovať o predaji telefonicky. Cena knihy je 16,50 EUR. Monografiu je možné zaslať aj na dobierku. celý text

Oznamy OcU | 30. 9. 2016 | Autor: Mária Slašťanová
výherné automaty

Likavčania proti hazardu

Obyvatelia viacerých slovenských miest iniciovali medzi svojimi spoluobčanmi petičné akcie na zákaz prevádzkovania hazardných hier na svojich územiach. Tieto aktivity prebehli napr. v Bratislave ale i v našom okresnom meste Ružomberok. celý text

Oznamy OcU | 20. 9. 2016 | Autor: Mária Slašťanová
#

Multifunkčné ihrisko v Likavke pripravené k používaniu

Po realizovaní poslednej etapy dostavby multifunkčného ihriska, t.j. po spevnení štruktúry koberca celej hracej plochy kremičitým pieskom je ihrisko pripravené k užívaniu. celý text

Oznamy OcU | 20. 2. 2016 | Autor: Správce Webu
#

Polícia upozorňuje občanov

Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Ružomberku upozorňuje najmä starších občanov na výskyt podvodníkov, ktorí sa snažia vstúpiť do obydlí pod zámienkou odpisu stavu odberu energií, alebo ako podomoví predajcovia alebo aj ako rodinní známi žiadajúci o finančnú pomoc. Podvodníci po vstupe do obydlia využijú chvíľkovú nepozornosť a môžu vás okradnúť o cenné predmety a peniaze.

Nikdy nevpúšťajte cudzích ľudí na váš pozemok, do vášho bytu alebo domu!
Vždy si overte nimi uvádzané informácie!
V prípade akýchkoľvek pochybností ihneď ukončite komunikáciu s nimi!

Polícia žiada občanov, aby si všímali svoje okolie a výskyt podozrivých osôb a vozidiel ihneď hlásili na linku 158.

Vaša Polícia celý text

Oznamy OcU, Aktuality | 20. 1. 2016 | Autor: Správce Webu
#

Daň z nehnuteľností za rok 2016

Január je termín, kedy si svoju zákonnú povinnosť voči obci musia splniť občania, u ktorých došlo k zmene vlastníckych vzťahov, resp. sa stali vlastníkmi. Ide o priznanie novonadobudnutej nehnuteľnosti (bytu, domu, pozemku garáže a pod.), priznanie za psa, priznanie za hracie prístroje alebo predajné automaty. Občan podáva priznanie aj v prípade, že mu daňová povinnosť v priebehu uplynulého roka zanikla, napríklad tým, že nehnuteľnosť predal, psa daroval alebo pes uhynul a pod.
Povinnosťou je aj podanie priznania na vznik a zánik vlastníctva nebytového priestoru určeného na rôzne účely v bytovom dome (napr. priestor na podnikanie v bytovom dome alebo v rodinnom dome). celý text

Oznamy OcU | 8. 1. 2016 | Autor: Správce Webu
#

Úhrada daní a poplatkov - rok 2015

Oznamujeme občanom, ktorí ešte neuhradili daň z nehnuteľnosti a miestne poplatky za rok 2015, ako aj iné nedoplatky, aby sa čo v najkratšom čase informovali na OcU Likavka a platbu uhradili do pokladne OcU Likavka, alebo bezhotovostným prevodom na účet OcU. celý text

Oznamy OcU | 19. 6. 2015 | Autor: Správce Webu
#

Úhrada daní a poplatkov

Oznamujeme občanom, ktorí ešte neuhradili daň z nehnuteľnosti a miestne poplatky za rok 2014, ako aj iné nedoplatky, aby sa čo v najkratšom čase informovali na OcU Likavka a platbu uhradili do pokladne OcU Likavka, alebo bezhotovostným prevodom na účet OcU. celý text

Oznamy OcU | 29. 11. 2014 | Autor: Správce Webu
#

Oznámenie o výkone trhacích prác na tuneli Čebrať

Dňom 13.10.2014 sa začnú na tuneli Čebrať vykonávať trhacie práce – odstrely. Pred každým odstrelom budú vyhlasované signály: celý text

Oznamy OcU | 13. 10. 2014 | Autor: Správce Webu
#

Komunálne voľby 2014

Volič je povinný preukázať sa pred hlasovaním preukazom totožnosti. Po preukázaní totožnosti a po zázname v zozname voličov dostane volič vo volebnej miestnosti od okrskovej volebnej komisie prázdnu obálku opatrenú odtlačkom úradnej pečiatky obce alebo mesta a dva hlasovacie lístky. Hlasovací lístok pre voľby starostu obce, v meste primátora a hlasovací lístok pre voľby poslancov obecného, v meste mestského zastupiteľstva. celý text

Oznamy OcU, Aktuality | 19. 9. 2014 | Autor: Správce Webu
Kino - premietačky

Filmová prehliadka

Kinobus a obec Likavka Vás pozýva na filmovú prehliadku v piatok 6.9. a v sobotu 7.9.2013 do kultúrneho domu v Likavke. Vstup je voľný. celý text

Oznamy OcU, Kultúra, Aktuality | 28. 8. 2013 | Autor: Správce Webu
prvá prechádzajúci
z 4
posledná