Oficiálné stránky obce Likavka

Aktuálna teplota

7.12.2022 17:37

Aktuálna teplota:

1.1 °C

Hra o obci Likavka

hra o obciZahrajte si hru o obci Likavka. Čakajú Vás v nej štyri otázky. Tie musíte zodpovedať, aby ste vedeli vyriešiť záverečnú úlohu (Návod je aj v samotnej hre). Odpovede nájdete aj  na obecnej stránke www.likavka.sk. Otázky sa týkajú histórie obce. Hra sa spustí po načítaní zobrazeného QR kódu.  Prajeme Vám príjemnú zábavnú.

qr kod hra o obci

Triedenie odpadu

envi-pack     Mobilná aplikácia GREEN DAILY  

Green Daily informuje užívateľa ako sa triedi odpad v jeho meste. Keďže systém triedenia bežného odpadu nie je na Slovensku jednotný, aplikácia ho naviguje, do akej farby koša patrí v jeho meste napr. plechovka. Okrem toho mu ponúkne možnosti, kde je najbližšie miesto na odovzdanie špecifického odpadu ako sú napr. lieky, elektroodpad či stavebný odpad.

Link: Green Daily


Kam vyhodiť? Odpoveď na túto otázku nie je jednoduchá. Na stránke https://smeti.sme.sk/ stačí vyplniť názov výrobku/produktu...

 

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Slovak Spanish

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:6
DNES:2150
TÝŽDEŇ:7003
CELKOM:2041060

Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Výber jazyka

Obsah

Nebojte sa - máme odkiaľ čerpať silu a nádej ...

Typ: ostatné
Prázdny hrob Ježiša KristaĽudoprázdne ulice, ticho, disciplinovaná domáca izolácia - to je obraz dnešných dní. Žiaľ, aj počas Veľkonočných sviatkov, dní, ktoré sú za bežných podmienok príznačné pulzujúcim komunitným životom - stretávaním rodín, pobytom v prírode, ľudovými zvykmi a v neposlednom rade silným a aktívnym duchovným prežívaním Veľkonočného tajomstva.

Napriek nemožnosti slávenia Veľkonočnej liturgie v kostoloch, predstavitelia cirkví na všetkých úrovniach prejavujú v maximálnej možnej miere svoju spoluptričnosť a účasť na prežívaní náročných čias. Do dní plných obáv a obmedzení vnášajú nádej a povzbudenie. Hľadajú rozličné spôsoby, ako sa najmä prostredníctvom moderných technológií otvoriť svetu a zvestovať mu posolstvo Viťazstva.

Nesmierne silná a úprimná emócia prežívania týchto dní je špecifická a osobitá ako toto obdobie samotné. Intenzívne ho prežíva aj správca našej farnosti p. farár Pavol Ondrík, ktorý sa prostredníctvom do prílohy tohto článku vložených diel aj touto formou chce so všetkými farníkmi podeliť o atmosféru veľkoleposti Dneška.


Prílohy

Vytvorené: 3. 4. 2020
Posledná aktualizácia: 12. 4. 2020 12:08
Autor: Ing. Marián Javorka