Oficiálné stránky obce Likavka

Aktuálna teplota

7.12.2022 16:54

Aktuálna teplota:

1.1 °C

Hra o obci Likavka

hra o obciZahrajte si hru o obci Likavka. Čakajú Vás v nej štyri otázky. Tie musíte zodpovedať, aby ste vedeli vyriešiť záverečnú úlohu (Návod je aj v samotnej hre). Odpovede nájdete aj  na obecnej stránke www.likavka.sk. Otázky sa týkajú histórie obce. Hra sa spustí po načítaní zobrazeného QR kódu.  Prajeme Vám príjemnú zábavnú.

qr kod hra o obci

Triedenie odpadu

envi-pack     Mobilná aplikácia GREEN DAILY  

Green Daily informuje užívateľa ako sa triedi odpad v jeho meste. Keďže systém triedenia bežného odpadu nie je na Slovensku jednotný, aplikácia ho naviguje, do akej farby koša patrí v jeho meste napr. plechovka. Okrem toho mu ponúkne možnosti, kde je najbližšie miesto na odovzdanie špecifického odpadu ako sú napr. lieky, elektroodpad či stavebný odpad.

Link: Green Daily


Kam vyhodiť? Odpoveď na túto otázku nie je jednoduchá. Na stránke https://smeti.sme.sk/ stačí vyplniť názov výrobku/produktu...

 

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Slovak Spanish

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:11
DNES:2126
TÝŽDEŇ:6979
CELKOM:2041036

Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Výber jazyka

Obsah

Uplynulo 75 rokov od oslobodenia Likavky

Typ: ostatné
Pamätník padlým v 2. svetovej vojne v Likavke na KramariskáchPísal sa 5 apríl 1945. Zhodou okolností to bola Veľkonočná nedeľa. Tento významný deň sa do histórie našej obce zapísal ako deň jej oslobodenia od útrap druhej svetovej vojny. Z východu postupujúca Červená armáda navždy zbavila našu obec a jej obyvateľov od strachu o živobytie, o holé životy. Pokoj a mier vládnu odvtedy až po dnes nielen v Likavke, ale na celom Slovensku.

Nasledujúcich 75 rokov prinieslo našej vlasti možnosť rozvíjať sa, prosperovať, budovať, no žiaľ i viacero krutých a kontroverzných momentov. Je však nepopierateľné, že zlovôľa a nacistický fanatizmus bol porazený na hlavu.

Dnes, keď tiež prežívame týždne a mesiace naplnené strachom, obmedzeniami a vysokými nárokmi na zodpovednosť, pokoru a trpezlivosť, mnohonásobne viac treba mať na pamäti historické udalosti spred trištvrte storočia. Treba na ne spomínať a pripomínať si ich s adekvátnou vďakou a hrdosťou. Sloboda bola vykúpená krvou. Nepovažujme ju za samozrejmosť. Načerpajme z tejto obety veľa vnútornej sily, oprime sa navyše o najsilnejšiu Božiu obetu na kríži a v symbióze zdanlivo absolútne odlišných fenoménov prežívajme náročné dni, ktoré nás čakajú v duchu silnej spolupatričnosti, vďaky, ľudskosti a odhodlania.


Vytvorené: 5. 4. 2020
Posledná aktualizácia: 6. 4. 2020 10:01
Autor: Ing. Marián Javorka