Oficiálné stránky obce Likavka

Aktuálna teplota

24.9.2021 20:04

Aktuálna teplota:

11.5 °C

Hra o obci Likavka

hra o obciZahrajte si hru o obci Likavka. Čakajú Vás v nej štyri otázky. Tie musíte zodpovedať, aby ste vedeli vyriešiť záverečnú úlohu (Návod je aj v samotnej hre). Odpovede nájdete aj  na obecnej stránke www.likavka.sk. Otázky sa týkajú histórie obce. Hra sa spustí po načítaní zobrazeného QR kódu.  Prajeme Vám príjemnú zábavnú.

qr kod hra o obci

Triedenie odpadu

envi-pack     Mobilná aplikácia GREEN DAILY  

Green Daily informuje užívateľa ako sa triedi odpad v jeho meste. Keďže systém triedenia bežného odpadu nie je na Slovensku jednotný, aplikácia ho naviguje, do akej farby koša patrí v jeho meste napr. plechovka. Okrem toho mu ponúkne možnosti, kde je najbližšie miesto na odovzdanie špecifického odpadu ako sú napr. lieky, elektroodpad či stavebný odpad.

Link: Green Daily


Kam vyhodiť? Odpoveď na túto otázku nie je jednoduchá. Na stránke https://smeti.sme.sk/ stačí vyplniť názov výrobku/produktu...

 

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Slovak Spanish

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 6
DNES: 704
TÝŽDEŇ: 3627
CELKOM: 1673464

Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Výber jazyka

Obsah

Veľkonočné zamyslenie

Typ: ostatné
Západ slnkaKeď život v akejkoľvek podobe prepukne a začne naberať na sile, kráse a vznešenosti, napĺňa nás to neopakovateľnými pocitmi. Pohľad na rozkvitnutý zlatý dážď, na zelenú lúku plnú kvetov, na hrajúce sa deti, ktoré zhadzujú vetrovky a svetre a vystavujú sa blahodarnému aprílovému slnku, to všetko je jar – to je energia, motor kolobehu nášho bytia. To je nádhera a veľkoleposť.

A predsa nás v tomto opojnom rozpoložení čosi núti posunúť sa do presne opačnej polohy – do ticha a hĺbky vlastného vnútra, do  vlastnej duše, dychtivej po čistote a láske, po všetkom, čo tieto čnosti tvorí a sprevádza. V pokore si pritom kladieme otázky: prečo je to, čo ma obklopuje práve takéto? Čo je za tým? Tajomná mystéria vzbudzujúca bázeň. Vzrušenie a emócie.

Kde sa zobrala všetka tá veľkolepá samozrejmosť našej existencie? Akou mierou do nej prispievam ja? Akú úlohu v nej hrám? Čo sa odo mňa očakáva?

Pokora, vďačnosť, rozdávanie sa ... Nič viac a nič menej. Láska k blížnym, ktorá stmeľuje a dáva všetkému význam, otvorenosť, zbavovanie sa predsudkov, bezvýznamných rituálov a sebectva. Spoločné prežívanie veľkonočného tajomstva.

Všetko, čo robíme, každá maličkosť, každý nádych, myšlienka, pohľad, majú v kontexte tohto tajomstva svoj význam, dotvárajú ho a evolučne ho zhodnocujú. Nech nás tento proces pozostávajúci z milióna drobných skutkov donekonečna napĺňa, prebúdza dobro v nás a dáva našim životom zmysel.


Vytvorené: 19. 4. 2019
Posledná aktualizácia: 19. 4. 2019 11:10
Autor: Ing. Marián Javorka