Oficiálné stránky obce Likavka

Ocenenia

Aktuálna teplota

9.4.2020 16:00

Aktuálna teplota:

19.3 °C

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Slovak Spanish

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

FSk Likavka v Poľsku 7

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 127
DNES: 1948
TÝŽDEŇ: 8236
CELKOM: 1214720

Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Výber jazyka

Obsah

Voľby prezidenta SR 2019 - 1. kolo

Typ: Aktuality
detail na volebnú urnu pri hlasovaníPrvé kolo volieb prezidenta Slovenskej republiky prebehlo v Likavke hladko, bez komplikácií a incidentov. Tradičné volebné miestnosti – sála kultúrneho domu pre okrsok č. 1 a chodba prízemia pavilónu A základnej školy s materskou školou boli pre voličov otvorené riadne o 7.00. Právo hlasovať bolo obmedzené do 22.00 hodiny, kedy sa volebné miestnosti aj v Likavke zatvorili.

Okrskové volebné komisie pozostávali z 10 a 12 členov. Tvorili ich, ako množstvom absolvovaných volieb skúsení členovia, tak aj úplní nováčikovia na tejto pozícii. Napriek pomerne slušnej volebnej účasti, takmer 59 %, sa výsledky volieb podarilo sčítať rýchlo – približne za hodinu. Poradie na prvých dvoch miestach a aj percentuálny podiel na získaných hlasoch, t. j. pre kandidátov, ktorí postupujú do druhého kola prezidentských volieb, sa v Likavke výrazne neodlišovali od celonárodných výsledkov.

Zvláštnosťou prvého kola volieb bola paralelne prebiehajúca petičná kampaň Zastavme hazard, podpisy pod ktorú zbierala skupina dobrovoľníkov pred vstupom do kultúrneho domu počas celého priebehu volieb.

Kvalitne zvládnutému aktu volieb predchádzala ich dôkladná, niekoľko týždňov trvajúca precízna príprava. Pozostávala z množstva konkrétnych úkonov, príprav podkladov, výstupov pre voličov a členov komisií, školení, dolaďovaní aj najmenších detailov.

Za prípravu, zorganizovanie, koordináciu priebehu i samotnú účasť na voľbách vyslovujem všetkým zainteresovaným úprimné poďakovanie.

Volebné výsledky v obci Likavka sú zosumarizované v prílohe tohto článku.


Príloha

Vytvorené: 17. 3. 2019
Posledná aktualizácia: 17. 3. 2019 00:24
Autor: Ing. Marián Javorka