Oficiálné stránky obce Likavka

Aktuálna teplota

3.12.2022 19:10

Aktuálna teplota:

1.3 °C

Hra o obci Likavka

hra o obciZahrajte si hru o obci Likavka. Čakajú Vás v nej štyri otázky. Tie musíte zodpovedať, aby ste vedeli vyriešiť záverečnú úlohu (Návod je aj v samotnej hre). Odpovede nájdete aj  na obecnej stránke www.likavka.sk. Otázky sa týkajú histórie obce. Hra sa spustí po načítaní zobrazeného QR kódu.  Prajeme Vám príjemnú zábavnú.

qr kod hra o obci

Triedenie odpadu

envi-pack     Mobilná aplikácia GREEN DAILY  

Green Daily informuje užívateľa ako sa triedi odpad v jeho meste. Keďže systém triedenia bežného odpadu nie je na Slovensku jednotný, aplikácia ho naviguje, do akej farby koša patrí v jeho meste napr. plechovka. Okrem toho mu ponúkne možnosti, kde je najbližšie miesto na odovzdanie špecifického odpadu ako sú napr. lieky, elektroodpad či stavebný odpad.

Link: Green Daily


Kam vyhodiť? Odpoveď na túto otázku nie je jednoduchá. Na stránke https://smeti.sme.sk/ stačí vyplniť názov výrobku/produktu...

 

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

FSk Likava (2)

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Slovak Spanish

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:6
DNES:2216
TÝŽDEŇ:10819
CELKOM:2031384

Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Výber jazyka

Obsah

Beseda o histórii Likavky

Typ: Oznamy OcU | Kultúra | Aktuality
foto z besedyŽiakom 6. ročníka ZŠ s MŠ Likavka sme pripravili v rámci vyučovacej hodiny - Občianskej náuky dňa 25.4.2022 zaujímavú besedu o histórii našej obce v Obradnej sieni KD.

Na besede sme žiakom porozprávali o začiatkoch osídlenia obce Likavka už pred 13. storočím až do 2. polovice 19. storočia, spomenuli sme významné pamiatky obce, heraldické symboly obce a rôzne iné zaujímavosti.

Žiaci mali možnosť nazrieť do  obecných kroník, ktoré sú už zdigitalizované a zverejnené na webovej stránke obce. Najstaršia kronika je z roku 1933, je písaná ručne. Druhá kronika sa už písala na písacom stroji a tá posledná súčasná sa už robí na počítači.  V súčasnosti okrem kroniky sa používa na slávnostné zápisy Pamätná kniha, ktorá je písaná a kreslená ručne. Starosta obce im porozprával o výkone svojej práce, vysvetlil používanie insígnie s erbom obce a štátnym znakom, ktoré používa pri výkone svojej starostovskej pozície.

Ďakujeme pani učiteľkám a zúčastneným žiakom  za návštevu a prejavený záujem o besedu. Sme naozaj veľmi radi, že našou besedou sme mohli žiakom spríjemniť vyučovaciu hodinu.


Vytvorené: 2. 5. 2022
Posledná aktualizácia: 2. 5. 2022 13:01
Autor: Miroslava Raksová