Oficiálné stránky obce Likavka

Aktuálna teplota

7.12.2022 17:15

Aktuálna teplota:

1.1 °C

Hra o obci Likavka

hra o obciZahrajte si hru o obci Likavka. Čakajú Vás v nej štyri otázky. Tie musíte zodpovedať, aby ste vedeli vyriešiť záverečnú úlohu (Návod je aj v samotnej hre). Odpovede nájdete aj  na obecnej stránke www.likavka.sk. Otázky sa týkajú histórie obce. Hra sa spustí po načítaní zobrazeného QR kódu.  Prajeme Vám príjemnú zábavnú.

qr kod hra o obci

Triedenie odpadu

envi-pack     Mobilná aplikácia GREEN DAILY  

Green Daily informuje užívateľa ako sa triedi odpad v jeho meste. Keďže systém triedenia bežného odpadu nie je na Slovensku jednotný, aplikácia ho naviguje, do akej farby koša patrí v jeho meste napr. plechovka. Okrem toho mu ponúkne možnosti, kde je najbližšie miesto na odovzdanie špecifického odpadu ako sú napr. lieky, elektroodpad či stavebný odpad.

Link: Green Daily


Kam vyhodiť? Odpoveď na túto otázku nie je jednoduchá. Na stránke https://smeti.sme.sk/ stačí vyplniť názov výrobku/produktu...

 

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Slovak Spanish

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:5
DNES:2133
TÝŽDEŇ:6986
CELKOM:2041043

Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Výber jazyka

Obsah

Fond na podporu umenia finančne podporil našu Obecnú knižnicu v Likavke.

Typ: Oznamy OcU | ostatné | Kultúra | Aktuality
fotoAj naša knižnica rok čo rok bojuje s nedostatočným záujmom čitateľov o čítanie kníh. Dnešná doba s prívlastkom ,,moderná" vedie k úpadku knihy. Ľudia si radšej pozrú televíziu či zájdu na internet, než by mali čítať niekoľko stostranovú knihu. Pribúdaním rokov sa to bude len zhoršovať. Príchod nových technológií a výpočtovej techniky vytlačí knihu do úzadia. Napriek týmto negatívnym faktorom má v marci kniha svoj sviatok a vždy sa nájde niekto, kto uprednostní knihu pred počítačom alebo televíziou. Aktuálna ponuka kníh a samozrejme príťažlivé prostredie knižnice pomáha udržať návštevnosť a záujem čitateľov.


Aktuálnosť knižného fondu sa snažíme zabezpečovať okrem finančných prostriedkov z obecného rozpočtu aj zapájaním sa do grantových projektov z Fondu na podporu umenia v podprograme 5.1.- Knižnice, ktorý je zameraný na podporu dlhodobého rozvoja aktivít knižníc, predovšetkým na rozvoj a posilnenie knižnično-informačných služieb, vzdelávacích aktivít a doplňovania knižničných fondov. Podpora je určená na projekty knižníc, ktoré sú evidované v Zozname knižníc Slovenskej republiky, na projekty Slovenskej asociácie knižníc a Spolku slovenských knihovníkov a knižníc.

Od roku 2016 sa pravidelne zapájame do grantového systému Fondu na podporu umenia a vďaka úspešne podaným žiadostiam bola naša knižnica do roku 2019  finančne podporená sumou 4300 €, čím sa knižničný fond obohatil o veľké množstvo noviniek .  Staršie tituly sa požičiavajú už len zriedkavo, najviac si ľudia požičiavajú aktuálne novinky. Pravidelným dopĺňaním knižničného fondu nám za minulý rok stúpol aj počet čitateľov a počet návštevníkov v našej knižnici, čomu sa veľmi tešíme.

Touto cestou sa chcem poďakovať za poskytnuté finančné prostriedky z verejných zdrojov na nákup knižničného fondu vedeniu obce a najmä Fondu na podporu umenia. Bez vynaložených finančných prostriedkov by naša knižnica zívala prázdnotou.

 

 


Vytvorené: 19. 1. 2020
Posledná aktualizácia: 2. 12. 2020 16:23
Autor: Miroslava Raksová