Oficiálné stránky obce Likavka

Aktuálna teplota

7.12.2022 18:35

Aktuálna teplota:

0.7 °C

Hra o obci Likavka

hra o obciZahrajte si hru o obci Likavka. Čakajú Vás v nej štyri otázky. Tie musíte zodpovedať, aby ste vedeli vyriešiť záverečnú úlohu (Návod je aj v samotnej hre). Odpovede nájdete aj  na obecnej stránke www.likavka.sk. Otázky sa týkajú histórie obce. Hra sa spustí po načítaní zobrazeného QR kódu.  Prajeme Vám príjemnú zábavnú.

qr kod hra o obci

Triedenie odpadu

envi-pack     Mobilná aplikácia GREEN DAILY  

Green Daily informuje užívateľa ako sa triedi odpad v jeho meste. Keďže systém triedenia bežného odpadu nie je na Slovensku jednotný, aplikácia ho naviguje, do akej farby koša patrí v jeho meste napr. plechovka. Okrem toho mu ponúkne možnosti, kde je najbližšie miesto na odovzdanie špecifického odpadu ako sú napr. lieky, elektroodpad či stavebný odpad.

Link: Green Daily


Kam vyhodiť? Odpoveď na túto otázku nie je jednoduchá. Na stránke https://smeti.sme.sk/ stačí vyplniť názov výrobku/produktu...

 

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Slovak Spanish

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:5
DNES:2187
TÝŽDEŇ:7040
CELKOM:2041097

Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Výber jazyka

Obsah

Knižnica v Likavke je bohatšia o takmer 200 nových zakúpených kníh z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia.

Typ: ostatné
foto kníhSkončil sa rok 2020 a sme na začiatku nového roka 2021. Rok 2020 bol náročný, v ktorom sme sa stretli s novou chorobou COVID – 19, museli sme sa jej prispôsobiť.

Naše životné tempo sa spomalilo, prijaté opatrenia náš každodenný život obmedzili a my sme sa tomu podriadili a podriaďujeme sa pandémii aj v tomto období.

Pandemické opatrenia mali dopad aj na prevádzku  Obecnej knižnice. Obecná knižnica fungovala v obmedzenom režime za sprísnených podmienok a častej zatvorenosti knižnice. Aj keď dnes už číta knihy málo ľudí, zrazu v čase pandémie o čítanie kníh prejavili čitatelia ešte väčší záujem. V tomto náročnom období  našu knižnicu navštevovali zväčša len pravidelní dlhoroční čitatelia. Staršie tituly sa požičiavajú už len zriedkavo, najviac si ľudia požičiavajú aktuálne novinky. Len pravidelným dopĺňaním knižničného fondu si dokážeme udržať našich stálych čitateľov a prilákať nových čitateľov .

Pre aktuálnosť knižného fondu sme sa aj v roku 2020 zapojili do grantového projektu z Fondu na podporu umenia a podali sme žiadosť, ktorá bola podporená sumou 2000 €.  Od roku 2016 sa pravidelne zapájame do grantového systému Fondu na podporu umenia a vďaka úspešne podaným žiadostiam bola naša knižnica do roku 2020 finančne podporená sumou 6300 €, čím sa knižničný fond obohatil o veľké množstvo noviniek . Veľká vďaka patrí za poskytnuté finančné prostriedky z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia. Bez vynaložených finančných prostriedkov by naša knižnica zívala prázdnotou a náš knižničný fond by sa pravidelne nemohol aktualizovať.


Vytvorené: 25. 2. 2021
Posledná aktualizácia: 25. 2. 2021 10:39
Autor: Miroslava Raksová