Oficiálné stránky obce Likavka

Ocenenia

Aktuálna teplota

9.4.2020 15:23

Aktuálna teplota:

18.6 °C

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Slovak Spanish

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 114
DNES: 1918
TÝŽDEŇ: 8206
CELKOM: 1214690

Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Výber jazyka

Obsah

Medzinárodný deň detí

Typ: Oznamy OcU | ostatné | Kultúra | Aktuality
foto detíMedzinárodný deň detí (skr. MDD) je sviatok detí, ktorý sa oslavuje v mnohých krajinách sveta. Medzinárodný deň detí sa zvyčajne (ale nie všade) oslavuje každoročne 1. júna. Na Slovensku (a v niektorých ďalších krajinách bývalého sovietskeho bloku) sa slávi od roku 1952.

Myšlienka Medzinárodného dňa detí vznikla na Svetovej konferencii pre blaho detí (World Conference for the Wellbeing of Children) v Ženeve, v Švajčiarsku v roku 1925. Na tejto konferencii zástupcovia 54 krajín schválili deklaráciu, ktorá sa zaoberala chudobou, detskou prácou, vzdelaním a inými otázkami týkajúcimi sa detí na celom svete. Po konferencii viacero vlád zaviedlo v svojich krajinách takýto deň, s cieľom urobiť deťom radosť a zároveň poukázať na problémy týkajúce sa detí vo svete. Nie je úplne jasné, prečo práve 1. jún bol vybraný ako MDD. Avšak tento dátum je na svete najobľúbenejší, oslavuje sa vo viac ako 21 krajinách.

Naša obec pripravila vo štvrtok 31. mája 2018 oslavu dňa detí v Kultúrnom dome. Aby sme aj my urobili radosť našim najmenším, pozvali sme kúzelníka Srandu -Bandu . Kúzelník sa postaral o dobrú zábavu, deti sa naozaj tešili, našou odmenou bol poriadne silný detský smiech a potlesk. Na záver programu starosta obce Ing. Marián Javorka obdaril deti sladkou odmenou.


Vytvorené: 1. 6. 2018
Posledná aktualizácia: 1. 6. 2018 12:20
Autor: Miroslava Raksová