Obec Likavka
ObecLikavka

ÚSPEŠNÍ GYMNASTI Z NAŠEJ ŠKOLY

foto

Dňa 11. 4. 2018 sa konalo Okresné kolo v gymnastike na ZŠ Zarevúca, ktorého sa zúčastnili žiaci našej školy v 4 kategóriách. Dievčatá bojovali v kategóriách „A“, „B“, „C“ a chlapci v kategórii „C“. Súťaž pozostávala zo gymnastického štvorboja: akrobacia, preskok,hrazda, dievčatá – cvičenie na lavičke, chlapci- šplh. Po odhodlaní a maximálnom prevedení cvičení žiaci obsadili nasledujúce miesta:

Kategória „A“ dievčatá: 1. miesto

Kategória „B“ dievčatá: 6. miesto

Kategória „C“ dievčatá: 4. miesto

Kategória „C“ chlapci:   1. miesto

Víťazi okresného kola: Kategória „A“ dievčatá a Kategória „C“ chlapci  postúpili na Krajské kolo v Zákamennom, ktoré sa konalo 18. 4. 2018. Týždeň mali žiaci na odstránenie nepatrných chybičiek a doladenie formy. S napätím sme očakávali spočítanie bodov a výsledky. A keď to prišlo – radosť preveliká, chlapci vyhrali, postúpili na Majstrovstvá Slovenska v gymnastike, ktoré sa uskutočnilo v Poprade dňa 15. 5. 2018.

Chlapci Adrián Lúdik, Damián Solár, Samuel Šindléry, Sebastián Macko (všetci 9. A trieda), Jakub Mokoš (6. B trieda) úspešne reprezentovali ZŠ s MŠ Likavka.  Po dlhom a náročnom dni, pretože ich kategória štartovala až v popoludňajších hodinách, vybojovali nádherné zaslúžené  5. miesto (celkový počet účastníkov 8). Ich snaha, strávené hodiny v gymnastickej telocvični v Sokolovni v Ružomberku, mozole na rukách, toto všetko si zaslúži veľký obdiv a samozrejme poďakovanie.