Oficiálné stránky obce Likavka

Ocenenia

Aktuálna teplota

9.4.2020 15:13

Aktuálna teplota:

18.6 °C

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Slovak Spanish

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 131
DNES: 1906
TÝŽDEŇ: 8194
CELKOM: 1214678

Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Výber jazyka

Obsah

XLIII. ročník Detského folklórneho festivalu v Likavke

Typ: Oznamy OcU | ostatné | náš tip | Kultúra | Aktuality
fotoV nedeľu 17. júna 2018 sa konalo najvýznamnejšie kultúrno-spoločenské podujatie v našej obci, ktoré sa už koná od roku 1971, dnes sa jedná už o 43. ročník Detského folklórneho festivalu v Likavke.

43. ročník nebol súťažný , teda sme ho robili bez LKS Lipt. Mikuláš.Program 43. ročníka festivalu odštartoval krojovaný sprievod obcou od základnej školy do dejiska podujatia o 13,30 hod. Galaprogram začal o 14,00 hod.  V programe účinkovalo 10 súborov, 327 účinkujúcich milovníkov folklóru. Úvod galaprogramu patril všetkým domácim folklórnym zoskupeniam, deťom z MŠ a ZŠ Likavka, domácej folklórnej skupine Likava. Po spoločnej klaňačke domácich folkloristov sa predstavili naši hostia: DFS Červánek z Hradca Králové, DFS Lastovičky zo Zvolena, DFS Ďumbier z Lipt. Mikuláša, FS ZIEMIA BESKIDSKA z Wilkovíc, z Oravy  účinkovali DFS Vienok, Roháčik a Sihelček. Festival vyvrcholil o 18,00 hod. koncertným vystúpením populárnej hudobnej skupiny KOLLÁROVCI.

Festival z môjho pohľadu hodnotím veľmi pozitívne, môžem povedať, že to bol jeden z najlepších festivalov od jubilejného 40.ročníka, ktorý bol práve na novom mieste – v areáli OŠK Likavka. Odkedy sme na ihrisku a nechodíme do prírodného amfiteátra, tak nám slnečné počasie praje, čo je silný predpoklad vydareného podujatia a bohatej diváckej účasti.

Areál je veľmi dobrý aj na upršané počasie, v 41. ročníku nám v závere programu začalo pršať, práve keď koncertovalie Cigánski diabli, no aj napriek tomu sme sa tešili z  800  divákov.

Tento rok sme si potvrdili, že ak v programe nie je silné lákadlo pre ľudí – známe umelecké zoskupenie, tak účasť divákov, ktorí si prídu pozrieť deti je tak do 500 ľudí. Kollárovci nám prilákali  rekordnú účasť divákov, povedala by som, že ani na jednej Rozlúčke s letom nebolo viac divákov, ako na tohtoročnom festivale.

Samozrejme domácich divákov sme na 3000 obec nemali veľkú,asi tak okolo 200, no prilákali sme najmä ľudí z blízkeho okolia. Ako organizátorov nás teší, že ľudia radi chodia do Likavky. Divákov na celom podujatí bolo viac ako 3000.

I keď povedzme si na rovinu – podujatie malo voľný vstup, nakoľko obec podala žiadosť na Fond na podporu umenia, ktorý nám prispel v sume 9000€ a samozrejme mali sme aj veľmi veľa štedrých sponzorov, ktorým patrí veľké ĎAKUJEM.

Nakoľko je to veľmi finančne náročné podujatie , chceli  sme dopriať divákom silný umelecký zážitok bez platenia vstupného.  Sprievodným podujatím bol aj jarmok, na ktorom bolo najmä množstvo občerstvovacích stánkov, ľudia prvýkrát boli spokojní, že nečakajú dlho v rade za jedlom a pitím. Pre deti sme mali pripravené detské atrakcie – skákací hrad, kolobežky a iné – taktiež zadarmo.

Vážení priaznivci ľudového umenia, drahí spoluobčania a návštevníci našej obce, v mene  zanietených organizátorov prijmite úprimné poďakovanie za Vašu účasť v takom hojnom počte, veríme, že  radi opäť prídete medzi nás.

 


Vytvorené: 20. 6. 2018
Posledná aktualizácia: 12. 7. 2018 07:25
Autor: Miroslava Raksová