Oficiálné stránky obce Likavka

Aktuálna teplota

8.3.2021 12:46

Aktuálna teplota:

1.7 °C

Triedenie odpadu

envi-pack     Mobilná aplikácia GREEN DAILY  

Green Daily informuje užívateľa ako sa triedi odpad v jeho meste. Keďže systém triedenia bežného odpadu nie je na Slovensku jednotný, aplikácia ho naviguje, do akej farby koša patrí v jeho meste napr. plechovka. Okrem toho mu ponúkne možnosti, kde je najbližšie miesto na odovzdanie špecifického odpadu ako sú napr. lieky, elektroodpad či stavebný odpad.

Link: Green Daily


Kam vyhodiť? Odpoveď na túto otázku nie je jednoduchá. Na stránke https://smeti.sme.sk/ stačí vyplniť názov výrobku/produktu...

 

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Slovak Spanish

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 14
DNES: 495
TÝŽDEŇ: 495
CELKOM: 1516957

Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Výber jazyka

Obsah

Antigénové testovanie 13.02.2021 - priebeh a výsledky

Typ: ostatné
Testovanie v Likavke - administratíva na vstupeAntigénové testovanie v odberovom mieste Kultúrny dom Likavka prebiehalo v sobotu 13.2.2021 pokojne, bez problémov. Posilnenie odberového tímu o administratívnych pracovníkov zvýšilo jeho produktivitu a aj kapacitu. V studenom zimnom počasí tak bolo čakanie pred testovaním, až na počiatočný ranný nápor, eliminované na minimum.

Testovanie začalo o 8.00 hod. Dobre fungujúcemu tímu sa, vďaka vysokému záujmu o testovanie a prakticky neustále sa plynule doplňujúcemu radu čakateľov, darilo vykonávať približne 100 testov za hodinu. V tejto intenzite testovania sa niesol prakticky celý deň. Len podvečer, po prestávke od 17.30 hod. intenzita záujmu o testovanie postupne klesala. Stav pred vstupom do oberového miesta celý deň monitorovala kamera, ktorá snímaný obraz prenášala pre potreby čakateľov na testovanie prostredníctvom našej webovej stránky.

V tom čase bola likavksá MOM-ka jediným otvoreným odberným miestom v širkom okolí a jeho služby do 20.00 hod. využilo aj veľké množstvo občanov s trvalým pobytom mimo Likavky. Služby našej MOM využívali po dohode aj obyvatelia obce Martinček, medzi testovanými sa vyskytlo i mnoho zamestnancov firiem pracujúcich na výstavbe diaľničného úseku D1 Hubová - Ivachnová.

Napriek tomu a celkovo rekordnému počtu testovaných bola v našej obci zanamenaná pomerne nízka pozitivita vzoriek. Z celkového počtu 884 testovaných len dva testy poukázali na prítomnosť vírusu Covid-19. Znamená to 0,23 % incidenciu nákazy.

Ako poskytovateľ zdravotnej starostlivosti sme zdravotne zastrešovali aj testovanie v obci Valaská Dubová. Tam sa v sobotu 13.2.2021 pretestovalo 458 občanov, všetci s negatívnym výsledkom. Potešiteľné pre Dubovcov je, že totálnu negativitu zaznamenali už v druhom po sebe naledujúcom víkendovom testovaní.

V našej obci bol pomer testovaných nasledovný: 641 domácich, 190 z okresu RK, 47 mimo okres RK a 6 cudzincov.

V testovaní budeme pokračovať aj v sobotu 20.2.2021. 


Vytvorené: 14. 2. 2021
Posledná aktualizácia: 14. 2. 2021 15:49
Autor: Ing. Marián Javorka