Oficiálné stránky obce Likavka

Ocenenia

Aktuálna teplota

26.5.2020 02:04

Aktuálna teplota:

7.7 °C

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Slovak Spanish

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 24
DNES: 409
TÝŽDEŇ: 1542
CELKOM: 1296845

Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Výber jazyka

Obsah

Dopravné obmedzenia počas rekonštrukcie križovatky pri Katolíckej univerzite

Typ: ostatné
Križovatka pri ČS Shell v RužomberkuProces budovania tzv. zelenej vlny mestom Ružomberok zasiahne poslednú zo svetelných križovatiek po trase cesty I/18 v katastri mesta Ružomberok. Od pondelka 18.05.2020 sa preto začne s prebudovaním svetelnej signalizácie na križovatke pri Katolíckej univerzite a čerpacej stanici Shell. Jedná sa o jedno z opatrení, ktoré zhotoviteľ diaľnice D1 Hubová - Ivachnová realizuje v zmysle záverečného stanoviska Správy o hodnotení vplyvov na životné prostredie, ktoré bolo prijaté na základe požiadaviek mesta Ružomberok a výstavbou diaľnice zasiahnutých obcí.

Táto aktivita bude doplnená aj investíciou podporenou zo strany VÚC Žilina, ktorou je obnova asfaltového povrchu na ceste od spomínanej križovatky v smere do Rybárpola. Na most ponad Váh a priľahlé chodníky bude položený nový asfaltový koberec. Bude rekonštruovaný aj zelený ostrovček v križovatke  a odvodnenie mosta.

Vodiči budú musieť využívať obchádzkové trasy, ulicu Silbirgera a Starú Hrboltovú. Obmedzenie výrazne zasiahne aj obyvateľov Likavky. Zásovovanie priemyselného parku v aráli bývalého Texicomu a Starej Hrboltovej bude realizované cez ulicu Ž. Silbigera - Popod Čebrať. To znamená, že z cesty I/18 sa nebude dať dostať odbočiť na Rybárpole ani zo smeru od Žiliny, ani od centra mesta. 

Môžu sa vyskytnúť prípady, keď bude obmedzené odbočenie z rekonštruovanej križovatky aj smerok k Tescu a na sídlisko Klačno. (viac v prílohe a nasledovnom videu https://www.facebook.com/mesto.ruzomberok/videos/2867007650076771/UzpfSTEwMDAwMzg1MDQxMTIzNjoxNjQwNDkyMjI2MDg5MTA5/)

Vzhľadom na uvedené preto odporúčame všetkým, ktorí sú zvyknutí z Likavky používať na dopravu do Tesca, na Klačno, Katolícku univerzitu a pod. (západná časť mesta Ružomberok) cestu popod Čebrať, aby túto trasu nepoužívali a do spomínaných lokalít sa dostali najlepšie cez most ponad Váh pri bývalej štátnej nemocnici a ďalej pokračovali napojením sa na ulicu Dušana Makovického (poza št. gymnázium smerom na Hrabovo a Klačno).

Rozsiahle rekonštrukčné práce budú prebiehať do kanca júna 2020.

Ďakujem všetkým za disciplinovanosť a pochopenie. 


Príloha

Vytvorené: 16. 5. 2020
Posledná aktualizácia: 16. 5. 2020 13:21
Autor: Ing. Marián Javorka