Oficiálné stránky obce Likavka

Aktuálna teplota

19.1.2022 05:04

Aktuálna teplota:

-8.9 °C

Hra o obci Likavka

hra o obciZahrajte si hru o obci Likavka. Čakajú Vás v nej štyri otázky. Tie musíte zodpovedať, aby ste vedeli vyriešiť záverečnú úlohu (Návod je aj v samotnej hre). Odpovede nájdete aj  na obecnej stránke www.likavka.sk. Otázky sa týkajú histórie obce. Hra sa spustí po načítaní zobrazeného QR kódu.  Prajeme Vám príjemnú zábavnú.

qr kod hra o obci

Triedenie odpadu

envi-pack     Mobilná aplikácia GREEN DAILY  

Green Daily informuje užívateľa ako sa triedi odpad v jeho meste. Keďže systém triedenia bežného odpadu nie je na Slovensku jednotný, aplikácia ho naviguje, do akej farby koša patrí v jeho meste napr. plechovka. Okrem toho mu ponúkne možnosti, kde je najbližšie miesto na odovzdanie špecifického odpadu ako sú napr. lieky, elektroodpad či stavebný odpad.

Link: Green Daily


Kam vyhodiť? Odpoveď na túto otázku nie je jednoduchá. Na stránke https://smeti.sme.sk/ stačí vyplniť názov výrobku/produktu...

 

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Slovak Spanish

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 19
DNES: 284
TÝŽDEŇ: 2024
CELKOM: 1764435

Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Výber jazyka

Obsah

Medzinárodný deň dobrých skutkov #GivingTuesday

Typ: ostatné
Giving TuesdayNadácia Pontis vyzýva na zapojenie sa do medzinárodného dňa dobrých skutkov #GivingTuesday. Jeho cieľom je podporiť štedrosť a dobrosrdečnosť a ukázať, že 30. novembra na #GivingTuesday môže každý premeniť svoju ruku na pomocnú.

Súčasťou kampane sú tiež odporúčania na rôzne dobré skutky, ktorými sa môžu inšpirovať jednotlivci, ale aj firmy či samosprávy.

Na #GivingTuesday je jedno kto, ako alebo s čím pomôže. Každá pomocná ruka sa totiž počíta. Ruky, nech sú akékoľvek alebo nech patria komukoľvek, sú hrdinami tohtoročnej kampane. Pretože na #GivingTuesday môže byť každá z nich pomocná. Ambasádorom #GivingTuesday na Slovensku je Nadácia Pontis, ktorá iniciatívu zastrešuje už po piaty raz.

Súčasťou kampane sú tiež odporúčania na rôzne dobré skutky, ktorými sa môžu inšpirovať jednotlivci, ale aj firmy či samosprávy. Zvoliť si, ktorej organizácii podajú pomocnú ruku, pomôže napríklad tzv. urýchľovač dobra umiestnený na stránke Mozempomozem.sk. Ten náhodne vyberie niektorý z registrovaných subjektov žiadajúcich o podporu, ale ponúka tiež možnosť vyhľadať si neziskovky podľa regiónu alebo zamerania.

Kampaň potrvá do konca novembra, keď viac ako 150 krajín na celom svete oslavuje #GivingTuesday – sviatok štedrosti, nezištného dávania a dobrosrdečnosti. Ten je protipólom ku Black Friday a Cyber Monday, dňom nákupného šialenstva, ktoré „darovaciemu utorku“ predchádzajú.

Inšpirácie na to, ako pomôcť, nájdete na stránke GivingTuesday.sk

10 tipov ako sa môžete zapojiť do #GivingTuesday


Vytvorené: 30. 11. 2021
Posledná aktualizácia: 30. 11. 2021 08:09
Autor: Mária Slašťanová