Oficiálné stránky obce Likavka

Aktuálna teplota

1.12.2020 12:00

Aktuálna teplota:

1.3 °C

Triedenie odpadu

envi-pack     Mobilná aplikácia GREEN DAILY  

Green Daily informuje užívateľa ako sa triedi odpad v jeho meste. Keďže systém triedenia bežného odpadu nie je na Slovensku jednotný, aplikácia ho naviguje, do akej farby koša patrí v jeho meste napr. plechovka. Okrem toho mu ponúkne možnosti, kde je najbližšie miesto na odovzdanie špecifického odpadu ako sú napr. lieky, elektroodpad či stavebný odpad.

Link: Green Daily


Kam vyhodiť? Odpoveď na túto otázku nie je jednoduchá. Na stránke https://smeti.sme.sk/ stačí vyplniť názov výrobku/produktu...

 

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Slovak Spanish

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 15
DNES: 504
TÝŽDEŇ: 1402
CELKOM: 1432302

Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Výber jazyka

Obsah

Plošné testovanie v Likavke - zhodnotenie

Typ: ostatné
Odberový tím v ZŠ s MŠ LikavkaDruhé kolo plošného testovania COVID-19 sa nieslo vo veľmi podobnom duchu ako kolo prvé. Sprevádzala ho vysoká disciplína a zodpovedný prístup všetkých zainteresovaných, výborná organizácia, plynulý priebeh, dodržiavanie pravidiel, dostatok kapacít, permanentný monitoring odberových miest kamerovým systémom.

Mierne sa zmenilo zloženie odberových tímov, ich velitelia (príslušníci ozbrojených síl) však zostali tí istí a to plynulosti a dobrému fungovaniu procesu testovania určite pomohlo. Aj viacerí zdravotníci sa na testovaní podieľali počas oboch víkendov. Menili sa iba administratívni pracovníci, no táto skutočnosť na priebeh testovania nemala žiadny vplyv.

Testov sa zúčastnil takmer identický počet obyvateľov, ako pred týždňom. Boli to najmä domáci, ale do odberných miest prišli podobne ako predošlý víkend aj zamestnanci zhotoviteľa diaľnice pracujúci v našej obci.

Predsa len malo druhé kolo oproti prvému dve pozitívne zmeny. Vďaka skúsenostiam z prvého kola si Likavčania podstatne efektívnejšie rozložili svoju účasť na testoch na oba dni. Sobota už nebola tak exponovaná, dlhé rady čakajúcich na testovanie sa nevyskytli. Najpozitívnejšou správou prvého novembrového víkendu bol výrazný pokles pozitívne testovaných. Dokazujú to nasledovné štatistiky:

Odberové miesto ZŠ s MŠ Likavka:

piatok 6.11.2020 - testovanie odberového tímu a dobrovoľníkov: 24 testovaných, 0 pozitívnych (ďalej len 24/0)

sobota 7.11.2020 - 489/2

nedeľa 8.11.2020 - 326/1

spolu - 839/3

Odberové miesto KD Likavka:

piatok 6.11.2020 - testovanie odberového tímu a dobrovoľníkov: 18 testovaných, 0 pozitívnych (ďalej len 18/0)

sobota 7.11.2020 - 533/1

nedeľa 8.11.2020 - 266/3

spolu - 817/4

Celková bilancia II. kola: 1656 testovaných, z nich len sedem pozitívnych. Predstavuje to 0,4 %, teda výrazne menej ako pred týždňom. Pobyt v karanténe, obmedzenie pohybu, no najmä rešpektovanie nariadení, vysoká zodpovednosť a snáď i znovuobjavenie pokory pred zákernou chorobou, zrejme začínajú prinášať výsledky.

Nech po hektických dňoch príde pokoj a oddych. K tomuto želaniu pridávam aj jedno obrovské ĎAKUJEM všetkým zainteresovaným za skvele zvládnutý proces, ktorý (a to treba priznať) sprevádzali aj pomerne často sa meniace pravidlá a menšie logistické nedostatky. Tu - v mestách a obciach - sme si so všetkým poradili a preukázali sme pochopenie a jednotu. Nech je tento prístup príkladom pre celú spoločnosť. Pokiaľ všetci do jedného neprekonáme egoizmus a nevzdáme sa politikárčenia, chorobu, ktorá sa výrazne zakoreňuje nielen v našich telách, ale i dušiach, neprekonáme. 


Vytvorené: 9. 11. 2020
Posledná aktualizácia: 9. 11. 2020 11:27
Autor: Ing. Marián Javorka