Oficiálné stránky obce Likavka

Ocenenia

pečať rozvoja

Aktuálna teplota

18.10.2018 15:52

Aktuálna teplota:

16.7 °C

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 9
DNES: 671
TÝŽDEŇ: 3047
CELKOM: 483293

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Výber jazyka

Obsah

Pýtajme si slovenské!

Typ: Oznamy OcU | ostatné
Pýtajte si slovenské!Obec Likavka sa zapojila do projektu - Národné dni na podporu ekonomiky Slovenska "Pýtajme si slovenské", ktorý aj zároveň podporuje a propaguje. Počas týchto dní sa v spolupráci s mestami a obcami vyzývajú občania, aby aktívne pristupovali k nákupom. Aby nielen nakupovali, ale aj komunikovali s predajcami a dávali im typy na dobré domáce produkty a aby ich upozorňovali, ak niečo v regáloch chýba.

Každoročne sa do Pýtajme si slovenské zapája viac ako milión občanov Slovenska. Za posledných pár rokov projektu Kvalita z našich regiónov, ktorého sú Národné dni súčasťou, sa  podarilo zvýšiť záujem spotrebiteľov o sledovanie krajiny pôvodu pri nákupoch až o 60%. Je povzbudzujúce, že si spotrebitelia čoraz viac uvedomujú dôsledky svojho nákupného správania na makroekonomiku krajiny v ktorej žijú. Dôležitosť nakupovania domácich produktov sa stala celospoločenskou témou. Viac ako 60% ľudí sa doma, v práci, medzi priateľmi rozpráva o dopadoch nákupného patriotizmu na kvalitu nášho života.
Dozrel čas, na rozšírenie komunikácie so spotrebiteľom o ďalšie, súvisiace oblasti, ako je neplytvanie potravinami či surovinovými zdrojmi a upriamenie ich pozornosti na hodnoty, ktoré sú v nich ukryté a ako sa k nim správať. Dozrel čas na poukázanie ďalších súvislosti, ktoré sú spojené s nakupovaním domácich produktov, teda nielen na dopad na našu ekonomiku, ale aj na naše zdravie, životné prostredie a taktiež na celú kvalitu života, za ktorú nesieme spoločnú zodpovednosť a ktorú vytvárame na základe nášho správania počas života každého z nás.


Vytvorené: 10. 10. 2018
Posledná aktualizácia: 10. 10. 2018 14:38
Autor: Mária Slašťanová