Oficiálné stránky obce Likavka

Aktuálna teplota

1.12.2020 13:06

Aktuálna teplota:

1.1 °C

Triedenie odpadu

envi-pack     Mobilná aplikácia GREEN DAILY  

Green Daily informuje užívateľa ako sa triedi odpad v jeho meste. Keďže systém triedenia bežného odpadu nie je na Slovensku jednotný, aplikácia ho naviguje, do akej farby koša patrí v jeho meste napr. plechovka. Okrem toho mu ponúkne možnosti, kde je najbližšie miesto na odovzdanie špecifického odpadu ako sú napr. lieky, elektroodpad či stavebný odpad.

Link: Green Daily


Kam vyhodiť? Odpoveď na túto otázku nie je jednoduchá. Na stránke https://smeti.sme.sk/ stačí vyplniť názov výrobku/produktu...

 

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Slovak Spanish

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 16
DNES: 535
TÝŽDEŇ: 1433
CELKOM: 1432333

Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Výber jazyka

Obsah

Testovanie COVID 19 - prvé kolo úspešne zvládnuté

Typ: ostatné
Odberový tím v ZŠ s MŠ LikavkaDušičkový víkend prežilo Slovensko inak, ako tomu za bežných okolností býva. Svet zasiahla zákerná choroba, s ktorou zvádzame neľahký zápas. Prvé kolo celoplošného testovania, ako súčasť tohto zápasu, je za nami, zvládnuté, naplnené disciplínou a u drvivej väčšiny testovaných aj dobrými správami.

V obochch odberových miestach v Likavke sa testov zúčastnilo podstatne viac obyvateľov v sobotu. Je to pochopiteľné, každý chce čo najskôr vedieť, ako na tom je.

V kultúrnom dome sa v sobotu testovalo 685, v nedeľu 152 ľudí - spolu teda 837. Z nich bolo 19 pozitívnych, t.j. 2,27 %. Do odberného miesta v škole v sobotu prišlo 611, v nedeľu 222 testovaných. Pozitívni boli 24, t.j. 2,88 %. Spolu za obec sa testov zúčastnilo 1670 občanov, prítomnosť vírusu bola odhalená v 43 prípadoch, čo predstavuje 2,57 ¨% podiel pozitívne testovaných.

Väčšina testovaných pochádzala z Likavky, no k odberovým miestnostiam prišli aj cezpoľní, pretestovať sa prišli aj zamestnanci zhotoviteľa diaľnice D1 pracujúci v našej obci.

Ešte raz sa chcem poďakovať všetkým, ktorí testovanie pripravili, všetkým, ktorí ho priamo zabezpečovali a všetkým, ktorí sa ho zúčastnili. 

Srdečne Vás pozývam k účasti aj na druhom kole testovania počas najbližieho víkendu a využiť pritom viac druhý deň - teda nedeľu.


Vytvorené: 2. 11. 2020
Posledná aktualizácia: 2. 11. 2020 10:02
Autor: Ing. Marián Javorka