Oficiálné stránky obce Likavka

Aktuálna teplota

24.9.2021 21:08

Aktuálna teplota:

11.2 °C

Hra o obci Likavka

hra o obciZahrajte si hru o obci Likavka. Čakajú Vás v nej štyri otázky. Tie musíte zodpovedať, aby ste vedeli vyriešiť záverečnú úlohu (Návod je aj v samotnej hre). Odpovede nájdete aj  na obecnej stránke www.likavka.sk. Otázky sa týkajú histórie obce. Hra sa spustí po načítaní zobrazeného QR kódu.  Prajeme Vám príjemnú zábavnú.

qr kod hra o obci

Triedenie odpadu

envi-pack     Mobilná aplikácia GREEN DAILY  

Green Daily informuje užívateľa ako sa triedi odpad v jeho meste. Keďže systém triedenia bežného odpadu nie je na Slovensku jednotný, aplikácia ho naviguje, do akej farby koša patrí v jeho meste napr. plechovka. Okrem toho mu ponúkne možnosti, kde je najbližšie miesto na odovzdanie špecifického odpadu ako sú napr. lieky, elektroodpad či stavebný odpad.

Link: Green Daily


Kam vyhodiť? Odpoveď na túto otázku nie je jednoduchá. Na stránke https://smeti.sme.sk/ stačí vyplniť názov výrobku/produktu...

 

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Slovak Spanish

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 2
DNES: 725
TÝŽDEŇ: 3648
CELKOM: 1673485

Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Výber jazyka

Obsah

DRUŽBA LIKAVKA - HLUČÍN

Typ: Oznamy školy | Aktuality
V tomto roku sa uskutočnilo už 40. výročie družobného ľahko - atletického stretnutia medzi našou ZŠ s MŠ Likavka a ZŠ dr. M. Tyrše v Hlučíne. Tieto stretnutia sa organizujú každý rok. V minulom školskom roku žiaci z Hlučína boli u nása tento šk. rok sme ich navštívili my.

Naše družstvo pod vedením dvoch pedagógov cestovalo vlakom v pondelok (16. 6. 2014) ráno do Hlučína. Cesta ubehla veľmi rýchlo, všetci sme boli plní očakávaní. Tešili sme sa na priateľské stretnutie po roku. Niektorí sa už poznali, vopred boli dohodnutí s českými kamarátmi,kto bude u koho ubytovaný. Pre tých, ktorí boli po prvýkrát, to bolo niečo nové,čakal ich moment prekvapenia, u koho budú bývať. No hneď v prvom momente zoznámenia bolo jasné, že naši a hlučínski žiaci sú komunikatívni a smelí. Veľmi rýchlo sa nadviazali kamarátstva. V pondelkový a utorkový podvečer si mnohí rodičia pripravili pre naše deti zaujímavý program.

V utorokbol deň „D“. Otvorenie samotného preteku bolo veľmi milé, pretože našich žiakov prišli povzbudiť starosta obce Likavka, pán Ing. Marián Javorka, RŠ Mgr. Ľuboš Birtus a bývalý riaditeľ Ing. Jozef Maga.

Príhovory boli krátke, no o to srdečnejšie, so želaním krásneho športového dňa. Ako prvé nastúpili na štart 60 m behu dievčatá, potom chlapci. Pokračovalo sa v skoku do diaľky a v hode kriketovou loptičkou. A na záver boli na pláne najmenej obľúbené behy na 600 m dievčat a 800 m chlapcov. Novinkou bola štafeta na 10 x 100 m, ktorú odštartovali riaditelia škôl Mgr. Ivana Staňková a Mgr. Ľuboš Birtus, obe školy reprezentovali aj učitelia TV a napokon osem najlepších šprintérov, dvaja za ročník - jeden chlapec a jedno dievča. Po obede sme netrpezlivo očakávali výsledky. Naše dievčatá porazili dievčatá z Hlučína celkovo o 1220 bodov. Absolútnou víťazkou všetkých dievčat bola našažiačka 8. A triedy Natália Brtková. Výkony našich chlapcov nestačili na výkony hlučínskych, bodový rozdiel medzi chlapcami bol veľký v prospech Hlučína a tak celkové víťazstvo zostalo u nich doma. No všetci sme presvedčení, že tie bodové rozdiely nie sú podstatné, podstatné sú priateľstvá, nie len 3 dňové, ale sú to priateľstvá aj niekoľkoročné. Mnohí z našich žiakov by o tom vedeli porozprávať viac.

Popoludní ešte tohto dňa sme sa zúčastnili veľmi komorného a príjemného programu práve pri príležitosti 40. výročia založenia tejto družby, na ktorom sa zúčastnil a srdečne nás privítal aj starosta mesta Hlučín Ing. Pavol Kubuš (pôvodom Slovák, pochádza z Horehronia). Obidve strany vyslovili želanie, aby táto družba trvala čonajdlhšie, aby sa športovalo na medzinárodnej pôde, ale hlavne aby sa prehlbovali priateľstvá. Veríme, že to tak bude aj naďalej.
Stretnutie v stredu ráno pred hlučínskou školou bolo ťažké. Ani nie tak to stretnutie ako to lúčenie.

Posledné fotografie, pohľady... „Sme tu poslednýkrát“ povedali smutne deviatačky, ktoré nás 4 roky reprezentovali na týchto stretnutiach.
Vtedy sme si uvedomili, ako čas letí, čo všetko sme spolu zažili a prežili. Bolo to krásne.
Cestou domov sme spomínali... Na železničnej stanici v Ružomberku sme si uvedomili, že sme opäť v realite a že nás čakajú koncoročné povinnosti.

Keby som mala zhodnotiť túto akciu, tak chcela by som poďakovať aj takouto cestou p. riadieľke Mgr. Ivane Staňkovej za starostlivosť predovšetkým o pohodlie žiakov, ale aj nás učiteľov ,za srdečnosť, pohostinnosť, učiteľom TV Janke a Ondrovi za organizáciu a bezpečnosť pri preteku, a samozrejme všetkým učiteľom na ich škole za príjemnú atmosféru počas pobytu.

V poslednom rade si dovolím vysloviť pochvalu a poďakovanie aj naším žiakom, ktorí sa tejto akcie zúčastnili a našu školu reprezentovali s najväčším úsilím.Boli zlatí a slušní.

Mariana Pavelková


Prílohy

Vytvorené: 23. 6. 2014
Posledná aktualizácia: 11. 7. 2016 08:44
Autor: Správca Webu