Oficiálné stránky obce Likavka

Ocenenia

pečať rozvoja

Aktuálna teplota

20.10.2019 19:17

Aktuálna teplota:

14.6 °C

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Slovak Spanish

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 5
DNES: 309
TÝŽDEŇ: 2389
CELKOM: 1075133

Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Výber jazyka

Obsah

Mladý záchranár civilnej ochrany a bronzová ZŠ s MŠ Likavka

Typ: Oznamy školy
Dňa 22. mája 2014 (štvrtok) sa žiaci ZŠ s MŠ Likavka zúčastnili krajského kola súťaže ,,Mladý záchranár,“ v zložení silného družstva J. Brtkovej, N. Brtkovej, M. Birtusa a J. Klačka pod vedením p. učiteľky T. Stanickej.

Spolu s ďalšími víťaznými družstvami kraja bojovali o cenné kovy v lesnom teréne na Škutovkách. Organizátori súťaže pripravili náročnú lesnú trať, ku ktorej prispela aj príroda v podobe minulotýždňovej víchrice. Súťažné družstvá súperili v šiestich kategóriách, pričom ich čakal aj neľahký rozmočený terén, beh cez potok a prudké stúpanie.

Naši žiaci ukázali, že sa vedia orientovať v prírode, dokážu pracovať s mapou a buzolou, vedia ako postupovať počas mimoriadnej udalosti, ako použiť ochrannú masku, či improvizované prostriedky na ochranu tela, v prípade úrazu poskytnúť primeranú pomoc i správne reagovať počas evakuácie. Nedali sa zahanbiť ani v streľbe zo vzduchovky, kde sa ukázalo ich sústredenie a vytrvalosť. Strieborné miesto nám ušlo len o vlások, ale aj tak sa s veľkým úsmevom tešíme z nášho bronzového pohára a medailí. Veď cieľom danej súťaže je pripraviť žiakov na riziká, ktoré hrozia pri živelných pohromách, haváriách či katastrofách, vedieť poskytnúť pomoc iným v prípade mimoriadnych udalostí, a my sme tieto ciele naplnili.

Veríme, že budúci rok znova dostaneme možnosť zabojovať o cenné kovy.
Čo ešte k tomu dodať? Proste, máme super deti, ktoré sa neboja nijakých prekážok a s veľkým nasadením reprezentujú nielen školu, ale aj našu obec.

Monika Brtková


Príloha

Vytvorené: 26. 5. 2014
Posledná aktualizácia: 11. 7. 2016 08:44
Autor: Správca Webu