Oficiálné stránky obce Likavka

Aktuálna teplota

30.11.2020 10:01

Aktuálna teplota:

-1.1 °C

Triedenie odpadu

envi-pack     Mobilná aplikácia GREEN DAILY  

Green Daily informuje užívateľa ako sa triedi odpad v jeho meste. Keďže systém triedenia bežného odpadu nie je na Slovensku jednotný, aplikácia ho naviguje, do akej farby koša patrí v jeho meste napr. plechovka. Okrem toho mu ponúkne možnosti, kde je najbližšie miesto na odovzdanie špecifického odpadu ako sú napr. lieky, elektroodpad či stavebný odpad.

Link: Green Daily


Kam vyhodiť? Odpoveď na túto otázku nie je jednoduchá. Na stránke https://smeti.sme.sk/ stačí vyplniť názov výrobku/produktu...

 

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Slovak Spanish

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 18
DNES: 432
TÝŽDEŇ: 432
CELKOM: 1431332

Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Výber jazyka

Obsah

,,Novinky mesiaca jún“ v ZŠ s MŠ Likavka

Typ: Oznamy školy | Aktuality
Posledný mesiac bol v škole ZŠ s MŠ Likavka naplnený spevom, hudbou, tancom i zábavou. Výchovný koncert hudobníka Viktora určený pre primárne i sekundárne vzdelávanie navodil tú správnu atmosféru úsmevu a hudby.

Boli prezentované nápadité piesne v slovenskom i cudzom jazyku s podnetným hudobným sprievodom, počas ktorých boli naše deti aktívne včlenené do hudobného sveta. Spievali, tancovali i hudobne sprevádzali umelca vyše hodinovým vystúpením. Repertoár bol prispôsobený primeranej vekovej kategórii, tak aj naši najstarší mali o zábavu postarané. Veríme, že podobné podnetné vystúpenia budú neustále sprevádzať výchovno-vzdelávací proces v našej škole.Nielen hudba a spev sú súčasťou výchovy, ale aj potreba rozvoja správneho myslenia a  schopnosti pomôcť iným v problémových situáciách.

V tento mesiac nám Policajný zbor v Ružomberku predviedol svoju prácu v oblasti ochrany pred krádežou i ochrany pred priamym ohrozením života. Naši žiaci si vyskúšali aktivity priameho zásahu policajtov, policajnú uniformu i ochranný odev, ba dokonca tí najodvážnejší aj rôzne technické vybavenie. Ing. G. Tkáčová, preventistka mladých a mladistvých, predviedli ukážky z oblasti kynológie. Samotní žiaci sa mohli zapojiť do niektorých častí, čo ich samozrejme veľmi nadchlo. Veľká vďaka patrí členom Policajného zboru v Ružomberku, ktorí ochotne a s veľkým nasadením pomáhajú našim deťom poznať ich dôležitú prácu.

Potrebou ochrany sa nezaoberáme len v oblasti zdravia, ale aj prírody. Žiaci našej školy sa zapojili do okresnej výtvarnej súťaže Strom pod záštitou Lesov SR, š.p. Banská Bystrica, OZ Liptovský Hrádok a ZŠ s MŠ Ľubochňa. V 2. kategórii žiakov primárneho vzdelávania sme obsadili úžasné 2. a 3. miesto v zastúpení V. Madleňákovej a N. Kohútovej pod vedením p. učiteľky M. Brtkovej a I. Čutkovej. Ďakujeme našim umelcom za ich aktívnu a tvorivú prácu. Veríme, že aj ohodnotenie bude pre nich posunom v ďalšej práci.
Veríme, že aktívnym prístupom vo všetkých možných smeroch vzdelania a výchovy sa podarí z našich detí vyformovať úžasných ľudí, ktorým bude patriť svet.

Monika Brtková


Prílohy

Vytvorené: 22. 6. 2014
Posledná aktualizácia: 11. 7. 2016 08:44
Autor: Správca Webu