Oficiálné stránky obce Likavka

Aktuálna teplota

30.11.2020 08:50

Aktuálna teplota:

-2.2 °C

Triedenie odpadu

envi-pack     Mobilná aplikácia GREEN DAILY  

Green Daily informuje užívateľa ako sa triedi odpad v jeho meste. Keďže systém triedenia bežného odpadu nie je na Slovensku jednotný, aplikácia ho naviguje, do akej farby koša patrí v jeho meste napr. plechovka. Okrem toho mu ponúkne možnosti, kde je najbližšie miesto na odovzdanie špecifického odpadu ako sú napr. lieky, elektroodpad či stavebný odpad.

Link: Green Daily


Kam vyhodiť? Odpoveď na túto otázku nie je jednoduchá. Na stránke https://smeti.sme.sk/ stačí vyplniť názov výrobku/produktu...

 

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Slovak Spanish

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

FSk Likava - Vlkolínec (3)

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 18
DNES: 371
TÝŽDEŇ: 371
CELKOM: 1431271

Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Výber jazyka

Obsah

Tento rok sa už zápisy detí do základnej školy v januári nezačnú

Typ: Oznamy školy | Aktuality
Tradičný termín zápisov detí do základných škôl od polovice januára je už minulosťou. V tomto roku sa prvýkrát uskutočnia v neskoršom – aprílovom termíne. Túto zmenu priniesla novela školského zákona z júna minulého roku.

Rodičia či iní zákonní zástupcovia tak privedú budúcich prváčikov na zápis až v období od 1. do 30. apríla 2016. Posun o dva a pol mesiaca si vyžiadala prax, keď sa ukázalo, že pre mnohé deti je tento čas významný pre dosiahnutie školskej spôsobilosti (súhrn psychických, fyzických a sociálnych schopností, ktorý dieťaťu umožňuje stať sa žiakom a je predpokladom absolvovania výchovno-vzdelávacieho programu základnej školy). Mal by sa tak znížiť počet detí, u ktorých bol odložený začiatok plnenia povinnej školskej dochádzky.

V súvislosti s touto úpravou dochádza aj k ďalšej úprave termínov viacerých úkonov, ktoré nasledujú po zápise. Riaditeľ školy musí po novom rozhodnúť o prijatí dieťaťa do 15. júna a zároveň do 30. júna zaslať zoznam prijatých detí obci, v ktorej majú trvalý pobyt. (Zdroj: https://www.minedu.sk/tento-rok-sa-uz-zapisy-deti-do-zakladnej-skoly-v-j...)

Podrobnosti zápisu prvákov do ZŠsMŠ Likavka sú určené Všeobecne záväzným nariadením obce Lilkavka č. 02/2015 o určení miesta a času zápisu dieťaťa na plnenie povinnej školskej dochádzky, ktoré je zverejnené v sekcii Obec Likavka/Všeobecne záväzné predpisy. Rodičovská verejnosť bude o  zápise aktuálne informovaná.


Vytvorené: 19. 1. 2016
Posledná aktualizácia: 11. 7. 2016 08:44
Autor: Správca Webu