Oficiálné stránky obce Likavka

Aktuálna teplota

23.9.2020 12:49

Aktuálna teplota:

--- °C

Triedenie odpadu

envi-pack     Mobilná aplikácia GREEN DAILY  

Green Daily informuje užívateľa ako sa triedi odpad v jeho meste. Keďže systém triedenia bežného odpadu nie je na Slovensku jednotný, aplikácia ho naviguje, do akej farby koša patrí v jeho meste napr. plechovka. Okrem toho mu ponúkne možnosti, kde je najbližšie miesto na odovzdanie špecifického odpadu ako sú napr. lieky, elektroodpad či stavebný odpad.

Link: Green Daily

 

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Slovak Spanish

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 15
DNES: 691
TÝŽDEŇ: 2104
CELKOM: 1374299

Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Výber jazyka

Obsah

Vstúpili sme na palubu Titanicu...

Typ: Oznamy školy | Aktuality
Na veľkolepej výstave sme sa zoznámili s osudmi legendárneho Titanicu a jeho pasažierov, ale zároveň aj s búrlivým obdobím technických objavov a spoločensko-politickou situáciou na začiatku 20. storočia.


„Výstava sa pripravovala trištvrte roka. Exponáty priviezlo 30 kamiónov a viac ako tri týždne ju na mieste stavali. Pracovalo na nej viac ako sto ľudí asi desiatich národností“.

Pri vstupe na výstavu každý z nás obdržal „boarding pass - palubnú vstupenku“. Vďaka tejto vstupenke s konkrétnym menom reálneho človeka, ktorý na Titanicu v dobe jeho katastrofy bol, sme prežili celú prehliadku výstavy tak, ako konkrétny cestujúci na palube Titanicu. Originálne artefakty, ktoré boli vylovené zo slávneho vraku na dne oceána nás fascinovali. Medzi exponátmi sa nachádza vybavenie lode, kusy nábytku, porcelán a osobné predmety cestujúcich (šperky, kabelky a rôzne časti oblečenia). Vďaka dokonalej rekonštrukcii kajút, strojovne alebo jedálne sme všetci boli súčasťou doby na začiatku 20. storočia. Zažili sme nádherné dobové priestory, či hluk strojovní a následnú úzkosť pred naozajstným a reálnym nešťastím.

Práve osobné zážitky návštevníkov a veľké množstvo reálnych exponátov zaraďuje výstavu Titanic k najobľúbenejším na celom svete.

Veľká vďaka patrí vedeniu školy, že nám žiakom spríjemňujú vyučovanie aj takouto formou náučného výletu.

žiaci 8.  a 9. ročníka


Prílohy

Vytvorené: 26. 10. 2015
Posledná aktualizácia: 11. 7. 2016 08:44
Autor: Správca Webu