Oficiálné stránky obce Likavka

Aktuálna teplota

7.12.2022 16:38

Aktuálna teplota:

1 °C

Hra o obci Likavka

hra o obciZahrajte si hru o obci Likavka. Čakajú Vás v nej štyri otázky. Tie musíte zodpovedať, aby ste vedeli vyriešiť záverečnú úlohu (Návod je aj v samotnej hre). Odpovede nájdete aj  na obecnej stránke www.likavka.sk. Otázky sa týkajú histórie obce. Hra sa spustí po načítaní zobrazeného QR kódu.  Prajeme Vám príjemnú zábavnú.

qr kod hra o obci

Triedenie odpadu

envi-pack     Mobilná aplikácia GREEN DAILY  

Green Daily informuje užívateľa ako sa triedi odpad v jeho meste. Keďže systém triedenia bežného odpadu nie je na Slovensku jednotný, aplikácia ho naviguje, do akej farby koša patrí v jeho meste napr. plechovka. Okrem toho mu ponúkne možnosti, kde je najbližšie miesto na odovzdanie špecifického odpadu ako sú napr. lieky, elektroodpad či stavebný odpad.

Link: Green Daily


Kam vyhodiť? Odpoveď na túto otázku nie je jednoduchá. Na stránke https://smeti.sme.sk/ stačí vyplniť názov výrobku/produktu...

 

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

FSk Likavka v Poľsku 4

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Slovak Spanish

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:6
DNES:2111
TÝŽDEŇ:6964
CELKOM:2041021

Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Výber jazyka

Obsah

,,Výlety“ so ZŠ s MŠ Likavka

Typ: Oznamy školy | Aktuality
Tak ako po iné roky, v mesiaci jún sme si pre naše deti pripravili super výlety. Ako ináč, museli sme začať našimi najstaršími - deviatakmi. V dobe od 06.-08. júna sme s triedou 9.A prežili úžasný predĺžený víkend na chate v Demänovskej doline.

Zoskupenie super ľudí, na ktorých sa mohlo spoľahnúť, dokázalo aj z tých najsamozrejmejších situácií vykúzliť zábavu a nezabudnuteľné zážitky. Veď napríklad splavovať riečku Demänovku v plechovej van i - to je zážitok plný adrenalínu i odvahy. Ale samozrejme videli sme aj kus krásnej prírody a v neposlednom rade upevnili kolektív našich deviatakov.

Trieda 9.B svoj voľný čas orientovala na zábavný deň plný vody a smiechu v rekreačnej oblasti Tatralandia. Vybláznili, vyšantili a vyšmýkali sa do poslednej nitky.
Samozrejme, aj iné triedy prežili krásne chvíle na podnetných miestach.

Žiaci 1.-2. ročníka primárneho vzdelávania spoznali svet rozprávok na mieste príbehov Habakuky. Spoločne sme celé doobedie sledovali dej rozprávok - Trojruža, Tri razy a dosť, a bábkové divadlo o láske, následne sme hodinku hravosti prežili v ich zábavnom areáli.

Žiaci 3.-4. ročníka sledovali hviezdy a vesmír vo hvezdárni mesta Žiar nad Hronom. Priamo spoznali prácu odborníkov na vesmír i techniku, ktorú využívajú počas svojej práce a výskumu.

5.- 6. ročník nižšieho sekundárneho vzdelávania spoznali okolie Spiša a Spišský hrad. Streľba z luky, hádzanie oštepom a stredoveké zbrane i brnenie učarili našim deťom tak, že určite nezabudnú na túto úžasnú časť histórie Slovenska.

Históriu, presnejšie historickú časť mesta Košice a ZOO v Košiciach preskúmali žiaci 6.-8. ročníka.

Zážitkov majú naše deti neúrekom, ale aj tak je potrebné sa tešiť na nové miesta, ktoré máme v nasledujúcom školskom roku pre nich pripravené. Veď škola nemá vzdelávať len v drevených laviciach, ale vzdelávať pre život a v živote.

Monika BrtkováPrílohy

Vytvorené: 22. 6. 2014
Posledná aktualizácia: 11. 7. 2016 08:44
Autor: Správca Webu