Oficiálné stránky obce Likavka

Ocenenia

pečať rozvoja

Aktuálna teplota

20.10.2019 14:04

Aktuálna teplota:

--- °C

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Slovak Spanish

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 4
DNES: 271
TÝŽDEŇ: 2351
CELKOM: 1075095

Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Výber jazyka

Obsah

,,Výlety“ so ZŠ s MŠ Likavka

Typ: Oznamy školy | Aktuality
Tak ako po iné roky, v mesiaci jún sme si pre naše deti pripravili super výlety. Ako ináč, museli sme začať našimi najstaršími - deviatakmi. V dobe od 06.-08. júna sme s triedou 9.A prežili úžasný predĺžený víkend na chate v Demänovskej doline.

Zoskupenie super ľudí, na ktorých sa mohlo spoľahnúť, dokázalo aj z tých najsamozrejmejších situácií vykúzliť zábavu a nezabudnuteľné zážitky. Veď napríklad splavovať riečku Demänovku v plechovej van i - to je zážitok plný adrenalínu i odvahy. Ale samozrejme videli sme aj kus krásnej prírody a v neposlednom rade upevnili kolektív našich deviatakov.

Trieda 9.B svoj voľný čas orientovala na zábavný deň plný vody a smiechu v rekreačnej oblasti Tatralandia. Vybláznili, vyšantili a vyšmýkali sa do poslednej nitky.
Samozrejme, aj iné triedy prežili krásne chvíle na podnetných miestach.

Žiaci 1.-2. ročníka primárneho vzdelávania spoznali svet rozprávok na mieste príbehov Habakuky. Spoločne sme celé doobedie sledovali dej rozprávok - Trojruža, Tri razy a dosť, a bábkové divadlo o láske, následne sme hodinku hravosti prežili v ich zábavnom areáli.

Žiaci 3.-4. ročníka sledovali hviezdy a vesmír vo hvezdárni mesta Žiar nad Hronom. Priamo spoznali prácu odborníkov na vesmír i techniku, ktorú využívajú počas svojej práce a výskumu.

5.- 6. ročník nižšieho sekundárneho vzdelávania spoznali okolie Spiša a Spišský hrad. Streľba z luky, hádzanie oštepom a stredoveké zbrane i brnenie učarili našim deťom tak, že určite nezabudnú na túto úžasnú časť histórie Slovenska.

Históriu, presnejšie historickú časť mesta Košice a ZOO v Košiciach preskúmali žiaci 6.-8. ročníka.

Zážitkov majú naše deti neúrekom, ale aj tak je potrebné sa tešiť na nové miesta, ktoré máme v nasledujúcom školskom roku pre nich pripravené. Veď škola nemá vzdelávať len v drevených laviciach, ale vzdelávať pre život a v živote.

Monika BrtkováPrílohy

Vytvorené: 22. 6. 2014
Posledná aktualizácia: 11. 7. 2016 08:44
Autor: Správca Webu