Oficiálné stránky obce Likavka

Ocenenia

pečať rozvoja

Aktuálna teplota

18.10.2019 16:01

Aktuálna teplota:

--- °C

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Slovak Spanish

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 2
DNES: 290
TÝŽDEŇ: 1725
CELKOM: 1074469

Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Výber jazyka

Obsah

Likavčania oplatili Wilkowičanom návštevu spred týždňa

Typ: Projekt cezhraničnej spolupráce
Družstvo amatérskych volejbalistovV sobotu 18. augusta sa družstvo amatérskych volejbalistov zo ZŠ s MŠ Likavka pod vedením riaditeľa školy Ing. Jozefa Magu zúčastnilo medzinárodného turnaja vo volejbale v poľskej obci Wilkovice. Wilkovice sa nachádzajú v poľských Beskydách, obklopené krásnymi horami neďaleko mesta Bielsko-Biala. Turnaja sme sa zúčastnili na pozvanie starostu Wilkovíc Mieczysława Rączku. Naši poľskí priatelia nám tak oplatili našu pozvánku na Memoriál Štefana Rišu v hasičskom športe, ktorého sa 12. augusta zúčastnili hasiči z teraz už partnerskej obce WIlkowice - časti Bystrá.

Turnaj sa hral v nádhernej športovej hale, ktorú sme našim poľským priateľom závideli. Zúčastnili sa ho tri družstvá z Wilkovíc a okolia a dve družstvá zo Slovenska - naša škola a družstvo zo Bzín. Naše družstvo obsadilo po bojovných výkonoch pekné tretie miesto. Ako cenu dostala obec krásny pohár, ktorý prevzal poslanec obecného zastupiteľstva Ing. Michal Švento. Hráči ZŠ boli odmenení hodnotnými cenami.

Turnaj bol spolufinancovaný z regionálneho rozvojového fondu EU na podporu cezhraničnej spolupráce medzi Poľskom a Slovenskom.

Po skončení turnaja sa družstvo Likavky zúčastnilo na oslavách 300 rokov miestnej časti Wilkovic - Mesznej.

Ing. Michal Švento


Prílohy

Vytvorené: 22. 8. 2012
Posledná aktualizácia: 11. 7. 2016 08:44
Autor: Správca Webu