Oficiálné stránky obce Likavka

Aktuálna teplota

7.12.2022 18:51

Aktuálna teplota:

0.6 °C

Hra o obci Likavka

hra o obciZahrajte si hru o obci Likavka. Čakajú Vás v nej štyri otázky. Tie musíte zodpovedať, aby ste vedeli vyriešiť záverečnú úlohu (Návod je aj v samotnej hre). Odpovede nájdete aj  na obecnej stránke www.likavka.sk. Otázky sa týkajú histórie obce. Hra sa spustí po načítaní zobrazeného QR kódu.  Prajeme Vám príjemnú zábavnú.

qr kod hra o obci

Triedenie odpadu

envi-pack     Mobilná aplikácia GREEN DAILY  

Green Daily informuje užívateľa ako sa triedi odpad v jeho meste. Keďže systém triedenia bežného odpadu nie je na Slovensku jednotný, aplikácia ho naviguje, do akej farby koša patrí v jeho meste napr. plechovka. Okrem toho mu ponúkne možnosti, kde je najbližšie miesto na odovzdanie špecifického odpadu ako sú napr. lieky, elektroodpad či stavebný odpad.

Link: Green Daily


Kam vyhodiť? Odpoveď na túto otázku nie je jednoduchá. Na stránke https://smeti.sme.sk/ stačí vyplniť názov výrobku/produktu...

 

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

FSk Likava - oslavy 15. výročia založenia FSk (5)

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Slovak Spanish

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:8
DNES:2199
TÝŽDEŇ:7052
CELKOM:2041109

Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Výber jazyka

Obsah

Likavskí hasiči opäť bodovali a postúpili

Typ: Športové oznamy | Oznamy DHZ | Aktuality
V sobotu 14.júna 2014 obec Likavka opäť po šiestich rokoch privítala najlepšie detské hasičské družstvá Žilinského kraja, ktoré sa stretli na krajskom kole hry PLAMEŇ. V Likavke teda bojovalo podľa celosvetovo platných pravidiel až 11 najlepších chlapčenských a 10 dievčenských družstiev kraja v týchto hasičských disciplínach: štafeta na 400m, požiarny útok CTIF a požiarny útok s vodou. Okres Ružomberok zastupovali v obidvoch kategóriách naši mladí hasiči z Likavky, ktorí po víťazstve na okresnom kole v Lipt. Sliačoch postúpili na krajské kolo. Aj tu ukázali svoje kvality, najmä však dievčatá, ktoré svojimi výkonmi dosiahli suverénne najlepšie časy aj v porovnaní s chlapčenskými družstvami. Takto sme si opäť zabezpečili postup na Celoslovenské kolo PLAMEŇ, ktoré sa uskutoční 5. júla v Hurbanove.Schválne píšem „opäť zabezpečili“, pretože za posledných 15 rokov, odkedy si vediem presnú evidenciu našich úspechov, sa zúčastníme celoslovenského kola PLAMEŇ už po štvrtý krát. Za zmienku tiež stojí fakt, že od roku 1999 naše deti každý rok vyhrali okresné kolo, z každého krajského kola bola medailová pozícia a už spomínané 4 postupy na celonárodné kolo.K celkovému prehľadu súťažných výsledkov likavských hasičov musíme pripočítať aj výsledky dosahované družstvami dospelých hasičov... veď aj tí sa zaslúžili nemalou mierou o zviditeľnenie Likavky. Za 15 rokov reprezentovali sedem krát na krajskom kole, z čoho sa dva krát prebojovali až na Majstrovstvá SR.

Suma sumárum: i keď postupový rok je na striedačku raz pre deti a raz pre dospelých, môžeme hrdo konštatovať, že každý rok sme vyhrali okresné kolo, zúčastnili sa krajského kola a dokonca až 6x za 15 rokov sme postúpili až do najvyššej slovenskej súťaže.
Celonárodné kolo nás čaká tento rok opäť, preto držme palce našim mladým hasičom, aby konečne zúročili svoju námahu a mohli sa tešiť ak nie z prvého miesta (a tým pádom postupu na svetový šampionát), tak aspoň medailovej pozície.

V prílohe nájdete výsledkovú listinu Krajského kola 2014 a prehľad výsledkov za 15 rokov na postupových súťažiach

Peter Brtko
predseda DHZ Likavka


Prílohy

Vytvorené: 20. 6. 2014
Posledná aktualizácia: 5. 9. 2016 08:48
Autor: Správca Webu