Oficiálné stránky obce Likavka

Aktuálna teplota

24.9.2021 19:38

Aktuálna teplota:

13.1 °C

Hra o obci Likavka

hra o obciZahrajte si hru o obci Likavka. Čakajú Vás v nej štyri otázky. Tie musíte zodpovedať, aby ste vedeli vyriešiť záverečnú úlohu (Návod je aj v samotnej hre). Odpovede nájdete aj  na obecnej stránke www.likavka.sk. Otázky sa týkajú histórie obce. Hra sa spustí po načítaní zobrazeného QR kódu.  Prajeme Vám príjemnú zábavnú.

qr kod hra o obci

Triedenie odpadu

envi-pack     Mobilná aplikácia GREEN DAILY  

Green Daily informuje užívateľa ako sa triedi odpad v jeho meste. Keďže systém triedenia bežného odpadu nie je na Slovensku jednotný, aplikácia ho naviguje, do akej farby koša patrí v jeho meste napr. plechovka. Okrem toho mu ponúkne možnosti, kde je najbližšie miesto na odovzdanie špecifického odpadu ako sú napr. lieky, elektroodpad či stavebný odpad.

Link: Green Daily


Kam vyhodiť? Odpoveď na túto otázku nie je jednoduchá. Na stránke https://smeti.sme.sk/ stačí vyplniť názov výrobku/produktu...

 

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Slovak Spanish

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 3
DNES: 682
TÝŽDEŇ: 3605
CELKOM: 1673442

Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Výber jazyka

Obsah

Opäť jedna vydarená hasičská akcia za nami

Typ: Športové oznamy | Projekt cezhraničnej spolupráce | Oznamy DHZ | Aktuality
Ilustračné foto: Mladí hasičiUž po jedenásty krát sa stretli mladí hasiči v telocvični Základnej školy s materskou školou v Likavke, aby si zmerali svoje sily a zúročili tak svoje trénovanie v zimných mesiacoch v hasičskom športe prispôsobenom na halové podmienky. Šestnásť súťažných družstiev z rôznych kútov Slovenska a družstvo „strażakow“ z Poľskej obce Bystrá vytvorilo v telocvični výbornú súťažnú atmosféru. Družobné vzťahy s hasičmi v Bystrej vznikli na základe Projektu cezhraničnej spolupráce s názvom Partnerstvom Likavky a Wilkowíc k lepšej životnej úrovni v PL-SK pohraničí, ktorý realizuje obec Likavka a gmina Wilkowice, ktorej je osada Bystrá súčasťou.

Súťaž pozostávala z troch disciplín: požiarny útok – halový variant; štafeta požiarnych dvojích a uzlová štafeta. Niektorým sa darilo viac, niektorým menej. Niektorí prišli prvýkrát, skôr sa oboznámiť so súťažou, iní k nám chodia pravidelne. V konečnom sumáre sa likavskí hasiči môžu opäť zaslúžene tešiť z prvých priečok v oboch kategóriách, i keď pozorné oko rozhodcov bolo nemilosrdné a udeľovalo trestné body každému spravodlivo.

Vznikli nové medzinárodné kamarátstva

I napriek jazykovej bariére, keď poľskí hasiči možno zaslaným propozíciám nerozumeli dokonale, za svoje predvedené výkony sa jednoznačne nemuseli strażaci z Bystrej hanbiť. Veď konečné 6. miesto je toho jasným dôkazom.

Krásnymi zážitkami a novými kamarátstvami sú určite naplnené deti z Bystrej i Likavky. Po skončení súťaže sme sa totiž zišli v hasičskej zbrojnici na spoločnom obede. Tu mladí hasiči spolu strávili ešte niekoľko krásnych chvíľ pri prehliadke zbrojnice, spoločnom futbale a aj v družných rozhovoroch. Dospelí hasiči zase „kuli nové plány“ do ďalšej cezhraničnej spolupráce. Zároveň sme dostali pozvanie na odvetu do Bystrej pri ich detskej súťaži koncom mája.

S krásnymi pocitmi na obidvoch stranách a s vrúcnymi objatiami a stiskami rúk sme napokon odprevadili nových hasičských priateľov na ich cestu domov.

A naše zhodnotenie? Pre toto sa oplatí vkladať tak veľa energie, času a finančných prostriedkov do práce s deťmi: žiariace oči detí a dobrý pocit z dobre vykonanej práce sú zárukou toho, že tu po nás niečo zostane...

Foto z akcie nájdete na www.likavskihasici.sk


Príloha

Vytvorené: 14. 4. 2013
Posledná aktualizácia: 5. 9. 2016 08:48
Autor: Správca Webu