Navigácia

Obsah

Vianoce biele v našich srdciach

Typ: ostatné
Obloha s hviezdouNeskutočné množstvo prívlastkov je spojených s najkrajšími sviatkami roka - Vianocami. Hovoríme o Vianociach čarovných, tajomných, šťastných, veselých, plných radosti, lásky a nehy, Vianociach spojených s obdarovávaním sa, s túžbou podeliť sa, spoločne zdieľať to, čo je nám najdrahšie.

Tohtoročné Vianoce sú iné, no napriek kritickej zdravotnej situácii, ktorá ich sprevádza, určite môžu byť a snáď i budú - vlastne už sú - presne také, ako ich roky vnímame. Naplnené pokojom a láskou. Rodiny sú pokope a tešia sa zo vzájomnej blízkosti.

Dnes, na Štedrý deň, si azda najsilnejšie uvedomujeme význam opravdivých hodnôt, ich potrebu a neskutočný vplyv na naše životy. Intenzívne vnímame, že práve ony sú našou najväčšou oporou a hoci ich berieme ako samozrejmosť, zisťujeme, že ňou zďaleka nemusia byť. 

A vtedy vstupuje do hry najsilnejší fenomén Vianoc - ochota a túžba pomôcť, navštíviť a obdarovať niekoho, kto je v núdzi, je sám, trápi sa, zrádza ho zdravie, stratil milovanú osobu ...

Týždne predchádzajúce tohtotoročným Vianociam boli pretkané dobrými skutkami. Nezvykle veľké množstvo obetavých ľudí oslovilo náš obecný úrad ohľadom spolupráce a pomoci ľuďom v núdzi. Nezištne, s vynaložením vlastnej energie a financií, mnoho neznámych dobrodincov zorganizovalo zbierky šatstva, potravín i finančných prostriedkov a navštevovalo rodiny v Likavke. Rozdávali pomoc, milé slovo, úsmev, požehnaie, dobrotu. Toto sú Vianoce, toto je láska, toto je Božia prítomnosť.

Čerpajme z nej a rozdávajme ju. Všetci ju veľmi potrebujeme. 

 

 


Vytvorené: 24. 12. 2020
Posledná aktualizácia: 14. 2. 2021 15:46
Autor: Ing. Marián Javorka