Navigácia

Obsah

Beseda o histórii Likavky

Typ: Oznamy OcU | Kultúra | Aktuality
foto z besedyŽiakom 6. ročníka ZŠ s MŠ Likavka sme pripravili v rámci vyučovacej hodiny - Občianskej náuky dňa 25.4.2022 zaujímavú besedu o histórii našej obce v Obradnej sieni KD.

Na besede sme žiakom porozprávali o začiatkoch osídlenia obce Likavka už pred 13. storočím až do 2. polovice 19. storočia, spomenuli sme významné pamiatky obce, heraldické symboly obce a rôzne iné zaujímavosti.

Žiaci mali možnosť nazrieť do  obecných kroník, ktoré sú už zdigitalizované a zverejnené na webovej stránke obce. Najstaršia kronika je z roku 1933, je písaná ručne. Druhá kronika sa už písala na písacom stroji a tá posledná súčasná sa už robí na počítači.  V súčasnosti okrem kroniky sa používa na slávnostné zápisy Pamätná kniha, ktorá je písaná a kreslená ručne. Starosta obce im porozprával o výkone svojej práce, vysvetlil používanie insígnie s erbom obce a štátnym znakom, ktoré používa pri výkone svojej starostovskej pozície.

Ďakujeme pani učiteľkám a zúčastneným žiakom  za návštevu a prejavený záujem o besedu. Sme naozaj veľmi radi, že našou besedou sme mohli žiakom spríjemniť vyučovaciu hodinu.


Vytvorené: 2. 5. 2022
Posledná aktualizácia: 2. 5. 2022 13:01
Autor: Miroslava Raksová