Navigácia

Obsah

Medzinárodný deň dobrých skutkov #GivingTuesday

Typ: ostatné
Giving TuesdayNadácia Pontis vyzýva na zapojenie sa do medzinárodného dňa dobrých skutkov #GivingTuesday. Jeho cieľom je podporiť štedrosť a dobrosrdečnosť a ukázať, že 30. novembra na #GivingTuesday môže každý premeniť svoju ruku na pomocnú.

Súčasťou kampane sú tiež odporúčania na rôzne dobré skutky, ktorými sa môžu inšpirovať jednotlivci, ale aj firmy či samosprávy.

Na #GivingTuesday je jedno kto, ako alebo s čím pomôže. Každá pomocná ruka sa totiž počíta. Ruky, nech sú akékoľvek alebo nech patria komukoľvek, sú hrdinami tohtoročnej kampane. Pretože na #GivingTuesday môže byť každá z nich pomocná. Ambasádorom #GivingTuesday na Slovensku je Nadácia Pontis, ktorá iniciatívu zastrešuje už po piaty raz.

Súčasťou kampane sú tiež odporúčania na rôzne dobré skutky, ktorými sa môžu inšpirovať jednotlivci, ale aj firmy či samosprávy. Zvoliť si, ktorej organizácii podajú pomocnú ruku, pomôže napríklad tzv. urýchľovač dobra umiestnený na stránke Mozempomozem.sk. Ten náhodne vyberie niektorý z registrovaných subjektov žiadajúcich o podporu, ale ponúka tiež možnosť vyhľadať si neziskovky podľa regiónu alebo zamerania.

Kampaň potrvá do konca novembra, keď viac ako 150 krajín na celom svete oslavuje #GivingTuesday – sviatok štedrosti, nezištného dávania a dobrosrdečnosti. Ten je protipólom ku Black Friday a Cyber Monday, dňom nákupného šialenstva, ktoré „darovaciemu utorku“ predchádzajú.

Inšpirácie na to, ako pomôcť, nájdete na stránke GivingTuesday.sk

10 tipov ako sa môžete zapojiť do #GivingTuesday


Vytvorené: 30. 11. 2021
Posledná aktualizácia: 30. 11. 2021 08:09
Autor: Mária Slašťanová