Navigácia

Obsah

OŠK Likavka očami trénera

Typ: Športové oznamy | Aktuality
Trénera Bartoša Martina sa mi podarilo zastihnúť počas piatkového tréningového procesu. Neváhal a veľmi ochotne mi poskytol rozhovor:
,,Začiatok nášho pôsobenia v piatej lige, v sezóne 2013/2014, bol ako na hojdačke.

Doma sme zápasy vyhrávali, na ihriskách súpera sme prehrávali. Zlom nastal, keď sme priniesli prvý bod z ihriska súpera a hneď v derby zápase v Černovej sme začali víťaznú šnúru a neprehrali až do konca jesene.
Napriek nie veľmi dobrej zimnej príprave, kde sme mali problémy so slabou účasťou hráčov na zápasoch, či už kvôli zraneniam alebo pracovným povinnostiam hráčov, sa nám v jarnej časti začalo viditeľne dariť.
V mužstve došlo k oslabeniu potom, čo sa zranil Andrea Ena a naše rady opustil tiež jeden z našich najlepších hráčov Ľuboš Borek, ktorý odišiel na polročné hosťovanie do vyššej súťaže. Boli zápasy, v ktorých nám veľmi chýbal, v niektorých sme ho dokázali nahradiť. Podarili sa nám dve hosťovania, keď sa do mužstva vrátil Maťo Kendera a predĺžilo sa hosťovanie Petra Golisa z Liskovej. Myslím si, že keby sme mali v mužstve ešte aj Boreka Ľuboša, Halaša Filipa, zdravého Halušku Michala a svoju kariéru by neukončil Timko Ján, tak by sme mohli pomýšľať aj na postup do vyššej súťaže. Napriek tomu som s mužstvom veľmi spokojný. Chlapci odvádzajú poctivú prácu, čo je možné vidieť aj na ich umiestnení v tabuľke, kde si po 21. kole udržujú tretie miesto.
Chcel by som vyzdvihnúť brankára Adama Sabaku, ktorý príkladným tréningovým prístupom a kvalitným brankárskym výkonom veľmi pomáha. Obranná formácia pod vedením Branislava Ružičku pracuje vynikajúco. Do záložnej formácie sme doplnili z dorastu Kristiána Bubniaka, ktorý veľmi dobre zapadol a trojzáprah, Kendera, Golis a Sališ uzatvára vyváženú skladbu celého mužstva od brankára až po útok.
Mužstvo je stabilizované, hráči dospeli, dozreli, každý je o sezónu skúsenejší a to je dobrým odrazovým mostíkom do ďalších sezón. Tiež nám vyrastajú chlapci v našich mládežníckych mužstvách, ktorých môžeme dopĺňať do ,,A-mužstva´´. To je veľká pomoc , keď tréneri vychovajú mladých, ktorý okamžite zapadnú.
Na výsledky z jesennej časti sa nám podarilo nadviazať dobrou jarou, kde sme napriek remíze s Černovou vyhrali všetky domáce zápasy a tiež sme priniesli dôležité body z Dražkoviec. Snažili sme sa podávať poctivé a stabilné výkony, čo sa nám vrátilo v podobe dobrej návštevy a spokojného diváka. Spomeniem derby zápas s Černovou, ktorý je pre nás malé ,,el Clásico´´. Napriek nepriaznivému počasiu sme prilákali na Likavský štadión veľký počet fanúšikov, čím sa podarilo zaplniť celú tribúnu. A toto je veľká odmena pre chlapcov, ktorí za ,,kopačky a večeru´´ odovzdávajú poctivý výkon na ihrisku a tešia oko diváka. Aj keď sa nám nepodarí vyhrať na súperovom ihrisku, dobrý bojový výkon uspokojí fanúšika a pritiahne ho na náš krásny štadión.
Klub OŠK Likavka pracuje na vysokej úrovni, pre fungovanie klubu je zabezpečené všetko potrebné. Vyzdvihol by som realizačný tím OŠK, prácu vedúceho mužstva Daniela Široňa, prácu Pavla Sliackeho, Miroslava Boreka. Chcel by som poďakovať aj nášmu bývalému predsedovi OŠK Vladimírovi Roškovi, ktorý vždy dokázal upevniť vzťahy medzi vedením a hráčmi.
Na záver by som chcel zaželať celému týmu OŠK Likavka, aby sa nám aj naďalej darilo v súťaži a pokúsili sme sa zvyšovať výkonnosť a kvalitné fungovanie klubu. ´´


Pripravil: Haluška Michal


Príloha

Vytvorené: 19. 5. 2014
Posledná aktualizácia: 5. 9. 2016 08:48
Autor: Správca Webu