Navigácia

Obsah

Vyhodnotenie Zimného sústredenia mladých hasičov

Typ: Športové oznamy | Oznamy DHZ | Aktuality
5. apríla 2014 sa v telocvični Základnej školy s materskou školou v Likavke uskutočnil už 12. ročník Zimného sústredenia mladých hasičov, ktorým hasičské deti z rôznych kútov Slovenska zavŕšili svoju zimnú prípravu. Až 20 družstiev (t.j. 200 detí) sa zišlo, aby si zmerali svoje sily v troch súťažných disciplínach tejto halovej súťaže: v štafete dvojíc, hasičskom útoku a uzlovej štafete. Okrem súťažiacich družstiev predviedli nesúťažne svoje zručnosti aj úplne maličkí hasiči z Likavky (u nás ich voláme "Šmolkovia) a z Lieseku na Orave.

V kategóriách chlapcov a dievčat bolo výsledné poradie na pódiových umiestneniach takéto:

  • kategória chlapci: 1. miesto - DHZ Šuňava; 2. miesto - DHZ Púchov; 3. miesto - DHZ Likavka
  • kategória dievčatá: 1. miesto - DHZ Likavka; 2. miesto - DHZ Šuňava; 3. miesto - DHZ Vasiľov

Veľkým prekvapením bol výkon našich priateľov z poľskej družobnej organizácie OSP Bystra, ktorí i napriek jazykovej bariére, pri čítaní dlhých slovenských propozícií, vedeli svojich hasičov natrénovať tak, že od tretieho miesta ich delilo len pár sekúnd.

Ako sa hovorí: Sláva víťazom - česť porazeným! - všetkým zúčastneným družstvám blahoželáme. Veď čas strávený pri športe, zábave a v kruhu kamarátov je určite tou najlepšou investíciou do našich detí.

Podľa hodnotení samotných súťažiacich, ale aj ich vedúcich, mala súťaž opäť vynikajúcu úroveň a rýchly spád. Hlasným 3x HURÁ sme sa rozlúčili so súťažiacimi s prianím, že sa opäť stretneme na jesennom kole tejto súťaže, ktorá sa koná pod spoločným názvom: Čo páli to uhasíme - spoločne proti nude a pre hľadanie pozitívnych hodnôt v nás.

V prílohe článku nájdete výsledkovú listinu podujatia.


Príloha

Vytvorené: 5. 4. 2014
Posledná aktualizácia: 5. 9. 2016 08:48
Autor: Správca Webu