Likavka - Zjednodušená verzia stránok
Nastavenie veľkosti písma
+

41. ročník družobného ľahkoatletického stretnutia Likavka – Hlučín

V dňoch 12. -14. 5. 2015 sa uskutočnilo už 41. stretnutie družby Likavka – Hlučín. Tradícia sa zachovala aj tento rok a preteky v ľahkej atletike sprevádzala súťažná, no zároveň aj srdečná, priateľská atmosféra. Ráno nás trošku vyľakal dážď, ale slniečko na seba nenechalo dlho čakať.

V štyroch atletických disciplínach beh na 60 m, skok do diaľky, hod kriketovou loptičkou a beh na 600 m dievčatá a 800 m chlapci, pretekalo spolu 48 žiakov. Výkony niektorých boli pozoruhodné, čo svedčí o úplnom nasadení a snahe vyhrať. Po spočítaní bodov to bolo veľmi tesné, bolo to v prospech Likavky. No v tomto prípade nie je dôležité kto vyhral, víťazi boli všetci, ktorí pretekali.

Pre nás učiteľov je víťazstvom to, že deti dokážeme pritiahnuť k športu, poznajú jeho význam a aj na základe takýchto aktivít nadväzujú nové priateľstvá, spoznávajú nových ľudí, dokážu bez problémov komunikovať, pripraviť program pre kamarátov.

Touto cestou by som chcela vyjadriť poďakovanie všetkým tým, ktorí pomáhali pri organizácii. Osobitné poďakovanie patrí rodičom, ktorí boli ochotní aj napriek svojim pracovným či iným povinnostiam prijať v kruhu svojej rodiny a  ubytovať žiakov z Hlučína.

Pevne verím, že na tieto pekné dni budeme dlho spomínať a som presvedčená, že táto družba bude naďalej pokračovať.