Rovno na obsah Rovno na menu
Menu
Obec Likavka
ObecLikavka

Aktuality

Zobrazené 1-30 z 88
Referendum 2023 - plagát

Výsledky referenda 2023 v Likavke

Dátum: 21. 1. 2023

Dňa 21.1.2023 mali aj oprávnení voliči v dvoch volebných okrskoch v Likavke (kultúrny dom a základná škola) možnosť vyjadriť svoj súhlas resp. nesúhlas s referendovou otázkou, ktorá sa týkala možnosti predčasného ukončenia volebného obdobia NR SR.

logo parlamentné voľby

Výsledky parlamentných volieb 2020 v Likavke

Dátum: 1. 3. 2020

Veľká mobilizácia voličov – to bol azda najsilnejší fenomém parlamentných volieb. Výsledky volieb potvrdili dlhodobý trend postupného úpadku štandardných politických strán a zásadný vplyv emócie vyvolanej smerom k voličovi, ako rozhodujúceho motivačného faktora.

Grasalkovičov palác

Voľby prezidenta SR 2019 - 2. kolo

Dátum: 30. 3. 2019

Druhé kolo volieb prezidenta Slovenskej republiky sprevádzalo v Likavke príjemné počasie, ale aj značne nižšia účasť oproti kolu prvému.

detail na volebnú urnu pri hlasovaní

Voľby prezidenta SR 2019 - 1. kolo

Dátum: 17. 3. 2019

Prvé kolo volieb prezidenta Slovenskej republiky prebehlo v Likavke hladko, bez komplikácií a incidentov. Tradičné volebné miestnosti – sála kultúrneho domu pre okrsok č. 1 a chodba prízemia pavilónu A základnej školy s materskou školou boli pre voličov otvorené riadne o 7.00. Právo hlasovať bolo obmedzené do 22.00 hodiny, kedy sa volebné miestnosti aj v Likavke zatvorili.

Výsledky komunálnych volieb 2018

Výsledky komunálnych volieb 2018

Dátum: 11. 11. 2018

Oficiálne výsledky komunálnych volieb v Likavke

Interiér spoločnosti Resco

Obec Likavka nadviazala spoluprácu so svetovo uznávanou spoločnosťou

Dátum: 29. 10. 2018

Obec Likavka nadviazala ako jedna z prvých obcí na Slovensku spoluprácu so svetovo uznávanou spoločnosťou RESCO. Spoločnosť ocenená napr. firmou Microsoft, ktorá sa zaoberá vývojom užitočného softvéru, predbieha dobu a svoje produkty vizionársky prispôsobuje globálnej digitalizácii, podpísala s našou obcou zmluvu o bezplatnom poskytnutí mobilnej aplikácie Lepšia obec.

Ilustračný záber - herňa s výhernými hracími prístrojmi

Podporme petíciu za zákaz hazardu v obci

Dátum: 14. 1. 2017

Už v septembri minulého roka informoval petičný výbor prostredníctvom tejto internetovej stránky o vzniku iniciatívy za zákaz prevádzkovania hazardných hier v našej obci a o dôvodoch, ktoré k jej vzniku viedli.

Video: Aerovizuálna prehliadka našej obce

Dátum: 27. 9. 2015

Video z aerovizuálnej prehliadky našej obce natočené 13.9.2015.

Oprava mosta na ulici Pod hradom

Oprava mosta na ulici Pod hradom

Dátum: 11. 7. 2012

Tento týždeň začali práce na rekonštrukcii mosta na ulici Pod hradom. Odstraňuje sa betónový povrch, ktorý bude následne vyplnený asfaltovo-živičnou hmotou. Most si už dlho žiadal rekonštrukciu, nakoľko ohrozoval prechod osobných vozidiel a aj cykloturistov.

Ďalej prebiehajú práce na rekonštrukcii sociálnych zariadení (budova bývalého OcÚ), ktoré budú slúžiť pre potreby návštevníkov rôznych spoločensko-kultúrnych podujatí v obci.

Súťažiaci v reze ovocných drevín

IV. ročník Okresnej súťaže v reze ovocných drevín

Dátum: 16. 4. 2012

V sobotu 14. 4. 2012 sa v areáli ZŠ s MŠ Likavka konal IV. ročník Okresnej sútaže v reze ovocných drevín. Zápolenia sa zúčastnilo 8 účastníkov, ktorých práce hodnotila odborná komisia pod vedením Ing. Jakubeka.

Ilustračné foto - rez drevín

Pozvánka na súťaž v reze ovocných drevín

Dátum: 5. 4. 2012

Okresný výbor SZZ Ružomberok, v spolupráci s obcou Likavka Vás pozýva na IV. ročník Okresnej súťaže v reze ovocných drevín. ktorá sa uskutoční dňa 14. apríla 2012 v areáli ZŠ s MŠ v Likavke. Začiatok je o 10:00 hod.

Ilustračné foto - vypaľovanie trávy

Varovanie pred vypaľovaním

Dátum: 2. 4. 2012

Vážení občania!
Príroda sa po zimnom odpočinku začína prebúdzať a prihlasovať k životu. Každoročne sa v tomto období v prírode vytvárajú priaznivé podmienky pre zvýšené nebezpečenstvo vzniku požiarov.

Rekonštrukčné práce v priestoroch budovy MKS pokročili

Dátum: 27. 3. 2012

Práce na rekonštrukcii priestorov MKS výrazne pokročili. Po osadení vchodových dverí, položení plávajúcej podlahy v klubovni ZDOS, nám zostáva ešte výmena okien na kancelárii Urbárskeho spoločenstva. Azda najťažšou úlohou je vybrúsenie parkiet v priestoroch knižnice, náter a vymaľovanie celej miestnosti.

Ilustračný obrázok - hodiny

Prechod na letný čas

Dátum: 21. 3. 2012

V noci zo soboty 24. marca na nedeľu 25. marca sa mení stredoeurópsky čas na letný. V nedeľu o 2:00 by sme si mali ručičky hodiniek posunúť na 3:00. Začiatok a koniec letného času na roky 2012 - 2016 určila vláda.

Ilustračné foto - knihy

Pozvánka na valné zhromaždenie urbáru

Dátum: 14. 3. 2012

Urbárske pozemkové spoločenstvo v Likavke Vás pozýva na Valné zhromaždenie, ktoré sa bude konať dňa 24. marca 2012, t.j. v sobotu o 15.00 hod v Kultúrnom dome v Likavke. Prezentácia členov začína o 13.00 hod.

Informácie pre voličov o voľbách do NR

Dátum: 6. 3. 2012

Voľby do NR SR sa uskutočnia dňa 10. marca 2012 (v sobotu), v čase od 7:00 - 22:00 hod. Tu je niekoľko upozornení pre voličov:

Pohľad na okná na budove MKS v Likavke

Výmena okien na budove MKS

Dátum: 2. 3. 2012

Vzhľadom na priaznivé počasie, sa pristúpilo k výmene okien na budove MKS. Momentálne prebiehajú práce v priestoroch klubu, a postupne sa výmena dotkne aj priestorov knižnice, kancelárie MKS a kancelárie urbárskeho spoločenstva, priestorov suterénu budovy, a vymenené budú aj vonkajšie vchodové dvere.

Foto z príhovoru starostu obce na akcii

Uvítanie detí

Dátum: 2. 3. 2012

Dňa 29. 2 2012 o 15. hod. sa v sále Kultúrneho domu konalo uvítanie detí. Rodičov privítal starosta obce, ktorý v úvodnom príhovore vyzdvihol významnú úlohu rodičov pri formovaní osobnosti ich detí. Milá slávnosť vyvrcholila zápisom do pamätnej knihy a odovzdaním daru od obce Likavka v podobe darčekovej poukážky v hodnote 20,- €. Každá mamička si zo sebou odniesla aj vkusný kvietok.

Znak - Polícia SR

Polícia pre voľby upraví stránkové hodiny

Dátum: 1. 3. 2012

V súvislosti s voľbami do Národnej rady Slovenskej republiky polícia zabezpečuje všetky potrebné opatrenia pre nerušený priebeh volieb. Každý volič je povinný sa pred hlasovaním vo voľbách do národnej rady preukázať dokladom totožnosti, teda občianskym preukazom. Aby nikto nebol ukrátený o možnosť hlasovať kvôli neplatnému občianskemu preukazu, polícia upravila stránkové hodiny na ich vydávanie. Včas vybaví všetky žiadosti, ktoré budú podané na oddeleniach dokladov príslušných polícii najneskôr do 11-tej hodiny 8. marca tohto roka. Národné personalizačné centrum ministerstva vnútra zabezpečí výrobu a distribúciu týchto občianskych preukazov tak, aby mohli byť vydané žiadateľom nasledujúci deň, teda 9. marca. V tento deň bude možné vyzdvihnúť si doklady až do 15-tej hodiny.

Foto účastníkov pri veži na Mníchu

Fašiangový výstup na Mních - foto

Dátum: 23. 2. 2012

Za pomerne priaznivého počasia sa 19. 2. 2012 uskutočnil tradičný fašiangový výstup na Mních. Účastníci, ktorých bolo asi 80 sa brodili vysokým snehom, ale to iba pridalo na atmosfére výstupu. Každý prispel do zábavy maskou, a niektoré boli aj odmenené cenami. Len škoda, že bolo málo občanov z Likavky. Ale to už je asi naša slabosť pre spoločné aktivity.

Znak - Polícia SR

Výzva o spoluprácu pri vyšetrovaní trestného činu

Dátum: 17. 2. 2012

Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Ružomberku žiada občanov o spoluprácu pri vyšetrovaní trestného činu podvodu.

Deti v laviciach

Zápis detí do Materskej školy

Dátum: 15. 2. 2012

Vedenie ZŠ s MŠ oznamuje rodičom, že zápis detí do Materskej školy na školský rok 2012/2013 bude 22. a 23. februára (streda, štvrtok) 2012, od 14.00 do 16.00 hod. v budove MŠ. Na zápis je potrebné priniesť rodný list dieťaťa.

Deti v materskej škôlke

Zo života v MŠ

Dátum: 10. 2. 2012

Záver kalendárneho roka 2011 priniesol veľa radosti do materskej školy. Radosť z pekného prostredia spôsobili nové koberce a detský nábytok v jednotlivých triedach. Aj pani učiteľky sa tešili z nových edukačných pomôcok a telocvičného náradia, vďaka ktorému sa skvalitní každodenná výchovno-vzdelávacia činnosť detí.

Telocvičňa

Ukončenie rekonštrukcie kúrenia v telocvični

Dátum: 9. 2. 2012

V minulom týždni bola zavŕšená finálna etapa rekonštrukcie telocvične. Po pokládke nového povrchu palubovky, nasledovala rekonštrukcia vykurovacieho systému. Boli vymenené nové rozvody a radiátory, čím sa zníži energetická náročnosť vykurovania haly. V tomto období je objekt pripravený k plnému užívaniu.

Znak - Policajný zbor SR

Polícia upozorňuje pred podvodníkmi

Dátum: 25. 1. 2012

Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Ružomberku upozorňuje občanov na výskyt osôb, ktoré sa podvodným spôsobom pod rôznymi zámienkami snažia dostať do vašich obydlí. Osoby sa vydávajú za pracovníkov rôznych inštitúcií alebo podomových predajcov, pričom v nestráženej chvíli vás okradnú o peniaze a cenné veci.

Ilustračné foto - opona

Záznam divadelnej hry: Už sú všetci v jednom vreci

Dátum: 23. 1. 2012

Divadelní ochotníci zo Základnej organizácie Združenia divadelných ochotníkov Slovenska (ZO ZDOS) v Likavke oživili dňa 15. januára 2012 kultúrnu tradíciu v obci hrou Ferka Urbánka „Už sú všetci v jednom vreci.“ Pre nacvičenie tejto divadelnej hry sa kolektív likavských divadelných ochotníkov rozhodol začiatkom novembra minulého roku a po trinástich skúškach odohrali premiéru.

Táto hra sa v Likavke hrala prvýkrát v roku 1919. Prečo teda zase niečo staré, oprášené, nemoderné? Predovšetkým preto, že počet ochotníkov v Likavke stále klesá a hier pre málopočetné súbory nie je veľa. Nacvičiť klasickú komédiu z dedinského prostredia, ktorá je nášmu srdcu a naturelu blízka, znamená tiež pokračovať v zachovávaní ľudovej tradície, o ktorú sa v našej obci usilujeme.

No v prvom rade ide o zábavu, snahu vyčariť úsmev na tvári diváka obyčajnou, prostou a jednoduchou hrou.

O tom, že sa to divadelným nadšencom a ochotníkom spomedzi nás podarilo, hovorí plná sála Kultúrneho domu a potlesk, ktorý si títo ochotníci vyslúžili. Veď posúďte sami:

Ilustračné foto: silný vietor

Meteorologická výstraha (video)

Dátum: 5. 1. 2012

Slovenský hydrometeorologický ústav vyhlásil meteorologickú výstrahu III. Stupňa - vietor, spojený s hustým snežením a možnosťou tvorby snehových jazykov.

Vítanie Nového roku 2012 pred Obecným úradom v Likavke

Likavčania privítali Nový rok

Dátum: 3. 1. 2012

Nový rok 2012 sme spoločne privítali pred budovou Obecného úradu o 23:30 hodine v posledný deň končiaceho sa roku 2011 peknými vianočnými koledami a novoročným príhovorom pána starostu Ing. Mariána Javorku v žiari nádherného ohňostroja.

Polícia varuje pred nástrahami Vianoc a Silvestra

Dátum: 9. 12. 2011

Blížia sa najkrajšie sviatky v roku, ktoré charakterizuje pokoj, vzájomná tolerancia a súdržnosť rodiny. Avšak obdobie predvianočnej nákupnej horúčky je hektické, uponáhľané a kritické z viacerých hľadísk. Polícia každoročne zaznamenáva najmä v tomto období nárast majetkovej trestnej činnosti, najmä vreckových krádeží, krádeží vlámaním do obchodov, v nákupných centrách, krádeží vecí z áut a krádeží počas cestovania hromadnou dopravou. Minulý rok v decembri sme zaznamenali 251 prípadov vreckových krádeží, 171 prípadov krádeží vlámaním do obchodov, 43 prípadov krádeží na cestujúcich počas prepravy a 559 prípadov krádeží vecí z áut. Denne tak v decembri evidujeme približne osem prípadov vreckových krádeží. Polícia preto prináša niekoľko dôležitých rád, ako sa vyhnúť nepríjemnostiam spojených s krádežami.

Kukavoz

KUKA voz

Dátum: 1. 12. 2011

Na sklonku kalendárneho roka sa každý dobrý hospodár snaží poupratovať a zazimovať svoje gazdovstvo. Týka sa to aj všetkých nás, ktorí máme radi poriadok vo dvoroch a domácnostiach. Upratovanie je vždy spojené s odstraňovaním nepotrebných vecí. Haraburdy, stariny, stavebný odpad, skaly, železný šrot, to všetko mizne z našich dvorov a žiaľ končí poväčšine v smetných nádobách.

Zobrazené 1-30 z 88

Aktuality

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:6
DNES:303
TÝŽDEŇ:4714
CELKOM:2695636

Hlásenia rozhlasu

Miestny rozhlas

 

 

 

Aerovizuálna prehliadka obce Likavka

Aerovizuálna prehliadka obce Likavka

Aktuálna teplota

12.1.2024 15:01

Aktuálna teplota:

--- °C

hore

Môžete mať záujem


Obec Likavka