Rovno na obsah Rovno na menu
Menu
Obec Likavka
ObecLikavka

Aktuality

Zobrazené 1-30 z 227
Zberný dvor Likavka

Oznámenie o obmedzení prevádzky zberného dvora pri pekárni

Dátum: 26. 7. 2023

Z dôvodu výstavby nového zberného dvora v areáli pri pekárni dôjde na dobu 6 mesiacov k úplnému obmedzeniu jeho použitia. Všetky druhy odpadu bude teda možné odkladať len na zbernom dvore pri pošte, ktorý má obmedzené priestorové kapacity.

Referendum 2023 - plagát

Výsledky referenda 2023 v Likavke

Dátum: 21. 1. 2023

Dňa 21.1.2023 mali aj oprávnení voliči v dvoch volebných okrskoch v Likavke (kultúrny dom a základná škola) možnosť vyjadriť svoj súhlas resp. nesúhlas s referendovou otázkou, ktorá sa týkala možnosti predčasného ukončenia volebného obdobia NR SR.

Logo grantovej schémy spoločnosti TESCO

Oddychová zóna pri Pamätnom háji na Kramariskách bohatšia o atraktívny prvok

Dátum: 30. 11. 2021

V mesiaci november 2021 sa podarilo zrealizovať a do úspešného konca dotiahnuť zaujímavý projekt s názvom: Rozšírenie oddychového areálu pri Pamätnom háji Kramariská v Likavke.

Nové fitness prvky v centre obce Likavka

Žilinská VUC-ka podporila rozvoj športovísk v obci

Dátum: 24. 11. 2021

Škvarové ihrisko pri hasičskej zbrojnici sa postupne stáva prirodzeným a vysoko frekventovaným miestom stretávania sa detí a mladých ľudí. Slúži aj na trénovanie a organizovanie hasičských súťaží a čoraz častejšie aj spoločenských podujatí organizovaných obcou.

tulipány

Pripomíname si Deň matiek

Dátum: 9. 5. 2021

Už viac ako rok prežívame časy, počas ktorých množstvo obmedzení znemožňuje organizovať verejné podujatia a programy pre širokú verejnosť. Hľadanie alternatív je preto určitým východiskom z núdze, a veľakrát práve netradičnosť a improvizácia dáva priestor na vznik originálnych a milých diel.

pohrebné kvety

Rozlúčili sme sa s dobrým človekom

Dátum: 7. 3. 2021

Pri rozlúčke s človekom sa mnohí bolesť nad jeho odchodom snažia zmierniť príhovorom, rozlúčkovou ďakovnou rečou. Vo štvrtok 4.3.2021 zaznela takáto reč z úst p. Kataríny Vavrekovej v mene všetkých členov spevokolu Juventus, skupín Jocara a Kéfas a priateľov zosnulého Jožka Magu.

Tabule so srdiečkom na zber PET štoplov

Srdiečko pomoci zdobí námestie pred obecným úradom

Dátum: 4. 1. 2021

V decembri roku 2020 ozdobil mobiliár námestia pred obecným úradom nový prvok - Srdiečko pomoci. Nerezové srdce slúži na zber vrchnákov z plastových PET fliaš. Vrchnáky sú vyrábané z tvrdeného plastu, ktorého zhodnotenie môže priniesť aj určitý finančný benefit.

Budova ZŠ s MŠ Likavka

Stanovisko Obce Likavka k možnosti obnovenia školského vyučovania

Dátum: 10. 12. 2020

Obec Likavka, ako zriaďovateľ Základnej školy a materskou školou Likavka v zmysle Uznesenia vlády č. 760/2020 zo 4.12.2020 a Vyhlášky č. 32 Úradu verejného zdravotníctva SR zo dňa 4.12.2020 vydáva k možnosti obnovenia školského vyučovania pre druhý stupeň ZŠ s MŠ Likavka nasledovné stanovisko.

Prázdny hrob Ježiša Krista

Nebojte sa - máme odkiaľ čerpať silu a nádej ...

Dátum: 12. 4. 2020

Ľudoprázdne ulice, ticho, disciplinovaná domáca izolácia - to je obraz dnešných dní. Žiaľ, aj počas Veľkonočných sviatkov, dní, ktoré sú za bežných podmienok príznačné pulzujúcim komunitným životom - stretávaním rodín, pobytom v prírode, ľudovými zvykmi a v neposlednom rade silným a aktívnym duchovným prežívaním Veľkonočného tajomstva.

Slnko na oblohe

Čo dáva našim životom zmysel ...

Dátum: 10. 4. 2020

Prežívame vskutku jedinečné dni, dni naplnené silnými emóciami, napätím a inšpiráciou. Množstvo kontrastov sa nám mihá pred očami. Životodarná miazga napĺňa priestor, túžba žiť, rásť a prinášať ovocie svojej existencie je takmer hmatateľná a jatrí všetky naše zmysly. Energia prúdi zo svojho nevyčerpateľného zdroja a oživuje naše utrápené telo i ducha.

Pamätník padlým v 2. svetovej vojne v Likavke na Kramariskách

Uplynulo 75 rokov od oslobodenia Likavky

Dátum: 5. 4. 2020

Písal sa 5 apríl 1945. Zhodou okolností to bola Veľkonočná nedeľa. Tento významný deň sa do histórie našej obce zapísal ako deň jej oslobodenia od útrap druhej svetovej vojny. Z východu postupujúca Červená armáda navždy zbavila našu obec a jej obyvateľov od strachu o živobytie, o holé životy. Pokoj a mier vládnu odvtedy až po dnes nielen v Likavke, ale na celom Slovensku.

logo parlamentné voľby

Výsledky parlamentných volieb 2020 v Likavke

Dátum: 1. 3. 2020

Veľká mobilizácia voličov – to bol azda najsilnejší fenomém parlamentných volieb. Výsledky volieb potvrdili dlhodobý trend postupného úpadku štandardných politických strán a zásadný vplyv emócie vyvolanej smerom k voličovi, ako rozhodujúceho motivačného faktora.

Fasáda MŠ Likavka

Deti i rodičia sa tešia vynovenej škôlke

Dátum: 12. 1. 2020

Vo štvrtok 9.1.2020 obnovila svoju prevádzku Materská škola Likavka. Priestory škôlky prešli počas jesenných mesiacov radikálnou prestavbou a modernizáciou. Naše deti boli od septembra minulého roka do jeho konca umiestnené v priestoroch ZŠ Sládkovičova v Ružomberku. Mesto Ružomberok poskytlo na prechodné obdobie likavským škôlkárom a p. učiteľkám veľmi dôstojné priestory. Dopravu detí a rodičov ráno i popoludní z Likavky do Ružomberka a späť zabezpečovala spoločnosť Liorbus a financovala obec Likavka.

Dôstojná rozlúčka s rokom 2019

Dôstojná rozlúčka s rokom 2019

Dátum: 1. 1. 2020

Zvykne sa hovoriť: ako na Nový rok, tak po celý rok. Ak toto tvrdenie platí, pri pohľade na milú, srdečnú a radostnú rozlúčku s rokom 2019 a privítanie roka 2020, môžeme sa tešiť na vydarený rok.

PF 2020

Novoročné prianie

Dátum: 1. 1. 2020

Silvestrovské ohňostroje, zábava, hudba ... všetko pomaly utíchlo a odišlo do minulosti. A spolu s nimi i uplynulý rok. Hľadíme za ním s nostalgiou, hodnotíme, čo sme dosiahli, čo nám priniesol, Možno s nemou výčitkou spytujeme svedomie za to, čo sa nepodarilo, čo sme nestihli. Všetko je však minulosťou, je to za nami, nič už nezmeníme.

Betlehem

Pokoj a lásku vinšujem Vám

Dátum: 24. 12. 2019

Pokoj a láska sú dva najväčšie dary, ktoré narodením Ježiša Krista dostali svoju jedinečnú podobu. Celý svet víta príchod Svetla, ktoré ho nielen rozžiaruje, ale zapaľuje aj naše srdcia. Dobrota a radosť zavítali do našich domácností.

Sken ocenenia sTOPa 2019 pre obec Likavka

Obec Likavka získala ďalšie ocenenie

Dátum: 16. 10. 2019

Dňa 11. októbra 2019 sa na Radnici v Banskej Bystrici konal prvý ročník vyhlasovania ocenení sTOPa, ktorý nesie v sebe myšlienku zanechania stopy aktivitou, angažovanosťou, príkladom dobrej praxe v životoch mladých ľudí aj celej komunity. Vyhlasovateľom a organizátorom ocenenia je Asociácia krajských rád mládeže (AKRAM).

Západ slnka

Veľkonočné zamyslenie

Dátum: 19. 4. 2019

Keď život v akejkoľvek podobe prepukne a začne naberať na sile, kráse a vznešenosti, napĺňa nás to neopakovateľnými pocitmi. Pohľad na rozkvitnutý zlatý dážď, na zelenú lúku plnú kvetov, na hrajúce sa deti, ktoré zhadzujú vetrovky a svetre a vystavujú sa blahodarnému aprílovému slnku, to všetko je jar – to je energia, motor kolobehu nášho bytia. To je nádhera a veľkoleposť.

Grasalkovičov palác

Voľby prezidenta SR 2019 - 2. kolo

Dátum: 30. 3. 2019

Druhé kolo volieb prezidenta Slovenskej republiky sprevádzalo v Likavke príjemné počasie, ale aj značne nižšia účasť oproti kolu prvému.

detail na volebnú urnu pri hlasovaní

Voľby prezidenta SR 2019 - 1. kolo

Dátum: 17. 3. 2019

Prvé kolo volieb prezidenta Slovenskej republiky prebehlo v Likavke hladko, bez komplikácií a incidentov. Tradičné volebné miestnosti – sála kultúrneho domu pre okrsok č. 1 a chodba prízemia pavilónu A základnej školy s materskou školou boli pre voličov otvorené riadne o 7.00. Právo hlasovať bolo obmedzené do 22.00 hodiny, kedy sa volebné miestnosti aj v Likavke zatvorili.

Výsledky komunálnych volieb 2018

Výsledky komunálnych volieb 2018

Dátum: 11. 11. 2018

Oficiálne výsledky komunálnych volieb v Likavke

Aj v Likavke sme si pripomenuli 100. výročie vzniku ČSR

Aj v Likavke sme si pripomenuli 100. výročie vzniku ČSR

Dátum: 31. 10. 2018

V našej obci zodpovedne reagujeme na spoločenské dianie a s úctou si pripomíname dôležité momenty histórie našej vlasti. Oslavy 100. výročia vzniku Československej republiky a vyhlásenia Martinskej deklarácie neboli v tomto smere výnimkou.

Posilnené materiálové vybavenie našich hasičov

Posilnené materiálové vybavenie našich hasičov

Dátum: 29. 10. 2018

Dňa 19.10.2018 bol v areáli Záchrannej hasičskej brigády v Žiline obci Likavka slávnostne odovzdaný protipovodňový vozík, ktorý bude slúžiť pre zásahovú a taktickú činnosť nášho hasičského zboru.

Zaber na budovu Materskej školy Likavka

Záver volebného obdobia ozdobený úspešným projektom

Dátum: 29. 10. 2018

Začiatok volebného obdobia 2015 - 2018 bol spojený s realizáciou projektu stavebných úprav a zateplenia Zdravotného strediska Likavka. Je viac ako symbolické, že jeho koniec sprevádza správa o schválení žiadosti o nenávratný finančný príspevok na zateplenie budovy Materskej školy a školskej jedálne Likavka.

Vzpierač - ilustratívne foto

Vynikajúce jesenné výsledky likavských športovcov

Dátum: 29. 10. 2018

Obecný športový klub Likavka zastrešuje činnosť štyroch oddielov - futbalového, stolnotenisového, hokejbalového a vzpieračského. Všetkým z nich sa v jesennom období tohto roka mimoriadne darí a prinášajú svojim fanúšikom veľa radosti a skvelých športových zážitkov.

Interiér spoločnosti Resco

Obec Likavka nadviazala spoluprácu so svetovo uznávanou spoločnosťou

Dátum: 29. 10. 2018

Obec Likavka nadviazala ako jedna z prvých obcí na Slovensku spoluprácu so svetovo uznávanou spoločnosťou RESCO. Spoločnosť ocenená napr. firmou Microsoft, ktorá sa zaoberá vývojom užitočného softvéru, predbieha dobu a svoje produkty vizionársky prispôsobuje globálnej digitalizácii, podpísala s našou obcou zmluvu o bezplatnom poskytnutí mobilnej aplikácie Lepšia obec.

Tretí bankomat v katastri obce

Tretí bankomat v katastri obce

Dátum: 3. 8. 2018

V predajni CBA VEREX na Hollého ulici v Likavke je od 1.8.2018 k dispozícii možnosť výberu hotovosti z novoinštalovaného bankomatu, ktorý bude obyvateľom a návštevníkom obce k dispozícii počas otváracích hodín predajne.

Ilustračný záber - herňa s výhernými hracími prístrojmi

Podporme petíciu za zákaz hazardu v obci

Dátum: 14. 1. 2017

Už v septembri minulého roka informoval petičný výbor prostredníctvom tejto internetovej stránky o vzniku iniciatívy za zákaz prevádzkovania hazardných hier v našej obci a o dôvodoch, ktoré k jej vzniku viedli.

Zhorenisko drevodomu po požiari 1.1.2017

Krutý začiatok roka 2017 v Likavke

Dátum: 2. 1. 2017

Prvý deň nového roka býva zväčša príznačný stretnutiami príbuzných a známych, spojených so želaním všetkého dobrého, objatiami a úprimným stiskom rúk. Prvý január 2017 v Likavke však poznačila aj veľmi nepríjemná udalosť.

Turisticko-informačná kancelária Likavka je už otvorená...

Turisticko-informačná kancelária Likavka je už otvorená...

Dátum: 22. 6. 2016

Turisticko-informačná kancelária Likavka je už od 30. apríla opäť v prevádzke. Otvorená je denne od 09:00-17:00.

Zobrazené 1-30 z 227

Aktuality

Smútočné oznámenia

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:3
DNES:469
TÝŽDEŇ:0
CELKOM:2579307

Hlásenia rozhlasu

Miestny rozhlas

 

 

 

Aerovizuálna prehliadka obce Likavka

Aerovizuálna prehliadka obce Likavka

Aktuálna teplota

3.12.2023 21:35

Aktuálna teplota:

-5.5 °C

hore

Môžete mať záujem


Obec Likavka