Oficiálné stránky obce Likavka

Aktuálna teplota

9.12.2022 03:01

Aktuálna teplota:

0.2 °C

Hra o obci Likavka

hra o obciZahrajte si hru o obci Likavka. Čakajú Vás v nej štyri otázky. Tie musíte zodpovedať, aby ste vedeli vyriešiť záverečnú úlohu (Návod je aj v samotnej hre). Odpovede nájdete aj  na obecnej stránke www.likavka.sk. Otázky sa týkajú histórie obce. Hra sa spustí po načítaní zobrazeného QR kódu.  Prajeme Vám príjemnú zábavnú.

qr kod hra o obci

Triedenie odpadu

envi-pack     Mobilná aplikácia GREEN DAILY  

Green Daily informuje užívateľa ako sa triedi odpad v jeho meste. Keďže systém triedenia bežného odpadu nie je na Slovensku jednotný, aplikácia ho naviguje, do akej farby koša patrí v jeho meste napr. plechovka. Okrem toho mu ponúkne možnosti, kde je najbližšie miesto na odovzdanie špecifického odpadu ako sú napr. lieky, elektroodpad či stavebný odpad.

Link: Green Daily


Kam vyhodiť? Odpoveď na túto otázku nie je jednoduchá. Na stránke https://smeti.sme.sk/ stačí vyplniť názov výrobku/produktu...

 

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Slovak Spanish

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:21
DNES:1006
TÝŽDEŇ:10880
CELKOM:2044937

Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Výber jazyka

Obsah

Návšteva detí z MŠ v Obecnej knižnici

Typ: Oznamy OcU | Kultúra
logo FPUPo covidovej prestávke naša knižnica opäť pripravila s veľkou radosťou pre našich škôlkárikov besedu. Porozprávali sme sa o tom, ako sa vyrábajú knihy, ako sa s knižkou pracuje, ale hlavne sme si spoločne čítali.

Deti si mohli pozrieť knižné novinky pre túto vekovú kategóriu. Malý darček a sladká odmena pre každého bola bodkou za návštevou v našej knižnici. Aké to prinesie ovocie našej knižnici? Ja verím, že v podobe nových čitateľov, aby sa naše členstvo čitateľov rozrástlo. Deti svojou účasťou na besede získali bezplatné členstvo nových čitateľov, môžu to  spolu s rodičmi využiť.

Ďakujeme pani učiteľkám a zúčastneným deťom  za návštevu a prejavený záujem o besedu.

V obecnej knižnici máme bohatú ponuku knižných noviniek, nakoľko pravidelne dopĺňame knižný fond z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia a obecného rozpočtu. Aj v tomto roku som podala žiadosť o dotáciu na akvizíciu knižničného fondu z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia. Naša žiadosť bola schválená a podporená sumou vo výške 1300 €. Naši čitatelia sa môžu tešiť na ďalšie novinky, bez ktorých nie je možné udržať si stálych čitateľov.

Knižničný fond je základným prostriedkom na jej fungovanie a poskytovanie kvalitných knižnično-informačných služieb. Získaním dotácie z FPU sa v obecnej knižnici postupne rozširuje ponuka titulov pre používateľov všetkých vekových kategórií. Knihy sú spracovávané v knižnično-informačnom systéme MASK Koha.

V dnešnej pretechnizovanej dobe je veľmi náročné udržať si čitateľa a vzbudiť záujem o čítanie kníh. Aj napriek tomu som naozaj veľmi rada, že ľudia aj dnes trávia svoj voľný čas s knihou . Zakúpením nových knižničných titulov uspokojíme potreby dnešného náročného čitateľa. Knižničný fond treba obmieňať, iba tak môže knižnica poskytovať obyvateľom kvalitné služby.

 


Vytvorené: 29. 6. 2022
Posledná aktualizácia: 29. 6. 2022 14:18
Autor: Miroslava Raksová