Oficiálné stránky obce Likavka

Aktuálna teplota

23.4.2021 13:02

Aktuálna teplota:

7.8 °C

Triedenie odpadu

envi-pack     Mobilná aplikácia GREEN DAILY  

Green Daily informuje užívateľa ako sa triedi odpad v jeho meste. Keďže systém triedenia bežného odpadu nie je na Slovensku jednotný, aplikácia ho naviguje, do akej farby koša patrí v jeho meste napr. plechovka. Okrem toho mu ponúkne možnosti, kde je najbližšie miesto na odovzdanie špecifického odpadu ako sú napr. lieky, elektroodpad či stavebný odpad.

Link: Green Daily


Kam vyhodiť? Odpoveď na túto otázku nie je jednoduchá. Na stránke https://smeti.sme.sk/ stačí vyplniť názov výrobku/produktu...

 

Preklad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Slovak Spanish

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 16
DNES: 486
TÝŽDEŇ: 4002
CELKOM: 1561767

Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Výber jazyka

Obsah

76. výročie oslobodenia obce Likavka

Typ: ostatné
položenie vencaZačiatok apríla sa v našej obci spája so spomienkou na jej oslobodenie. Pamätníkov tých čias je stále menej a preto je na nás, aby sme si tieto udalosti pripomínali, v rámci možností, bez ohľadu na to, v akej situácii sa momentálne naša krajina nachádza.

Slováci sa postavili na odpor fašizmu a mnohí zato zaplatili vlastným životom. Druhá svetová vojna priniesla veľké obete, zahynulo v nej celkovo viac ako 60 miliónov ľudí. Aj 16 statočných Likavčanov pri oslobodzovaní našej vlasti obetovalo to najcennejšie – svoje životy. Mnohí muži boli odvlečení do zajateckých táborov.

V kronike našej obce z tých čias sa píše: „Obec bola oslobodená 5. apríla 1945, kedy došli do Likavky prvé jednotky Československého armádneho zboru smerom od Martinčeka, keďže cesty boli zatarasené. Všetko obyvateľstvo si oddýchlo, lebo obec bola ušetrená od priameho prechodu frontu, Nemci opustili obec bez jediného výstrelu.“

5. apríla 1945 v Likavke pominul vojnový strach, násilie a vyhasínanie ľudských životov. Príkoria druhej svetovej vojny sa krátko na to skončili a začala sa tvoriť nová budúcnosť.

Treba si uvedomiť, že každá vojna je krutá. Krutá je tým, že v nej prichádzajú o život nevinní, bez ohľadu na vek, pohlavie, politické či náboženské presvedčenie. Každý vyhasnutý ľudský život boli. Naše malé Slovensko je posiate množstvom pomníkov známych aj neznámych padlých za našu slobodu. Im patrí hlboká úcta a vďaka. Nezabúdajme a pripomínajme si tých, ktorí padli za našu slobodu.

Česť ich pamiatke.


Vytvorené: 6. 4. 2021
Posledná aktualizácia: 6. 4. 2021 14:56
Autor: Mária Slašťanová