Oficiálné stránky obce Likavka

Aktuálna teplota

24.9.2021 19:32

Aktuálna teplota:

13 °C

Hra o obci Likavka

hra o obciZahrajte si hru o obci Likavka. Čakajú Vás v nej štyri otázky. Tie musíte zodpovedať, aby ste vedeli vyriešiť záverečnú úlohu (Návod je aj v samotnej hre). Odpovede nájdete aj  na obecnej stránke www.likavka.sk. Otázky sa týkajú histórie obce. Hra sa spustí po načítaní zobrazeného QR kódu.  Prajeme Vám príjemnú zábavnú.

qr kod hra o obci

Triedenie odpadu

envi-pack     Mobilná aplikácia GREEN DAILY  

Green Daily informuje užívateľa ako sa triedi odpad v jeho meste. Keďže systém triedenia bežného odpadu nie je na Slovensku jednotný, aplikácia ho naviguje, do akej farby koša patrí v jeho meste napr. plechovka. Okrem toho mu ponúkne možnosti, kde je najbližšie miesto na odovzdanie špecifického odpadu ako sú napr. lieky, elektroodpad či stavebný odpad.

Link: Green Daily


Kam vyhodiť? Odpoveď na túto otázku nie je jednoduchá. Na stránke https://smeti.sme.sk/ stačí vyplniť názov výrobku/produktu...

 

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Slovak Spanish

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 2
DNES: 681
TÝŽDEŇ: 3604
CELKOM: 1673441

Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Výber jazyka

Obsah

Deň otvorených dverí v Hasičskej zbrojnici

Typ: Oznamy školy | Oznamy OcU | Kultúra | Aktuality
fotoVeľké ďakujem vyslovuje Materská škola v Likavke ochotným a obetavým dobrovoľným likavským hasičom Michalovi Mudičkovi, Zuzane Mudičkovej, Jánovi Krutákovi a Michalovi Bucovi, ktorí v pondelok 29.4.2019 pripravili pre deti našej materskej školy „Deň otvorených dverí v Hasičskej zbrojnici“.

Hasiči deti previedli hasičskou zbrojnicou, kde ich zoznámili s technickým a materiálnym vybavením hasičskej zbrojnice, s jednotlivými súčasťami hasičského výstroja a rôznymi  potrebami či pomôckami potrebnými pri zásahoch a hasení požiarov ale aj pri záchranárskych prácach. Porozprávali im, ako sa správať v prípade požiaru, aj to ako by sa mali chrániť                a čoho sa vyvarovať. Deti hasičov milo prekvapili už nadobudnutými určitými vedomosťami v prípade predchádzania požiaru, a že poznali aj čísla záchranných zložiek.

Deťom boli predvedené praktické ukážky hasenia požiaru práškovým a snehovým hasiacim prístrojom. Na veľkú radosť detí si každé  mohlo vyskúšať  striekanie útočnými prúdmi z hasičského auta,  hasičskú prilbu, zásahový odev i záchranársku vestu. Mali možnosť  povoziť sa v hasičskom aute IVECO s húkajúcou sirénou a nahliadnuť do technického vybavenia hasičských aut.  V závere hasiči predviedli striekanie z hasičského dela, ktoré si vlastnými rukami vyskúšalo aj jedno z detí. 

Deti plné krásnych zážitkov sa veľkým potleskom hasičom poďakovali.

Renáta Mudičková

 

 

 


Vytvorené: 3. 6. 2019
Posledná aktualizácia: 3. 6. 2019 08:47
Autor: Miroslava Raksová